.

.

Светилникот Led диоди 5mm Рамен Врв со Матирано Дифузен Леќа LED - Црвени LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

Светилникот Led диоди 5mm Рамен Врв со Матирано Дифузен Леќа LED - Црвени LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

DEN 830.88

Залиха
Достапно за вашата нарачка

5mm Рамен Врв со Матирано Дифузен Леќа LED - Црвени LED - Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Рамен Врвот Матирано / Млечниот Дифузен LED Боја : Црвена, Луминозноста : 6,000-8,000 mcd.Напред Напон : 1.9-2.1 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : 620-630nm.Агол на гледање : пренесуваат на трети лица, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Матирано / Млечниот / Бело - Не се Обоени.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, итн.Црвената боја 5mm рамен врвот ЛЕР е живописни бои кои можете да не одат во ред со.На дифузен ладен / млечниот стил објективот на овие Led диоди ќе ви помогне со дифузија, но скријте ја бојата на LED кога тој е исклучен.Оваа големина led најчесто се користи во многу сопствени проекти, автомобил осветлување, модели, и речиси сите други проектот може да се мисли на.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Она што ги поставува ова особено матирано ПРЕДВОДЕНА за разлика од другите видови на дифузен Led диоди е дека објективот е едноставно матирано, а не бојата на LED.Во некои околности не е повеќе пожелно да не се види бојата на LED кога ЛЕР е исклучен.Оваа замрзнатото или млечно стил објектив ќе се добие работа во овој тип на апликација.На замрзнатото или млечно стил на дифузија обично дава мала предност во однос на некои од обоени дифузен леќи во светлина дифузија/дисперзија.Станот врвот верзија на дифузен матирано / млечниот леќа линија на Led диоди има една дополнителна карактеристика што го поставува тоа, освен.Бидејќи тоа е рамно врвот стил ДОВЕДЕ има приближно 120 степен агол на гледање чип во внатрешноста на ПРЕДВОДЕНА кои ќе помогнат во светлина дисперзија.Оваа големина и тип на лер е толку популарна и поради тоа е светла, лесен за употреба, мали, и разновиден.Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата