.

.

Bumkins SuperBib, Бебе Лигавче, Водоотпорен, Перат Ткаенина, Одговара на Бебиња и мали деца 6-24 Месеци - DC Comics Супермен (2-Pack)

Bumkins SuperBib, Бебе Лигавче, Водоотпорен, Перат Ткаенина, Одговара на Бебиња и мали деца 6-24 Месеци - DC

DEN 310.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се ВКЛОПУВА 6 ДО 24-MOS – На Super Bib придава врз задниот дел на рамото со кука и јамка за брз, прилагодливи и затегнување-доказ одговара; со корисна трошка catcher / фати-сите џеб за содржат spills; околу 10" среќаваме и 9" од вратот надолу.ЗАШТЕДА ОД МЕНЗИ – Направени од Bumkins' оригинални водоотпорен материјал – 100% полиестер вградени со TPU; машина перат за лесно чистење, па можете да ја користите таа одново и одново.МЕКА УШТЕ СИЛНА Bumkins потпис водоотпорен материјал е издржлив и стои до мензи, но сепак тоа е лесен и удобен.ЛАБОРАТОРИЈА ТЕСТИРАНИ се БЕЗБЕДНИ – Во Bumkins, ние се гордееме со нашите строги производ тестирање за да се осигурате дека имате најбезбедно е можно производи; нашите bibs се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, винил-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.ЛЕСЕН-ЗА-ЧИСТЕЊЕ – Избрише до мали мензи; рачно миење или машина за миење; претвори џеб внатре-надвор да се мијат; да се прошири на животот на нашата bibs, ние не препорачуваме висат сушење нашиот брз-сува ткаенина; секогаш се обезбеди ткаенина е целосно сува пред чување.Bumkins Super Bibs се спаси од нередот!На Super Bib придава врз задниот дел на рамото со кука и јамка за брз, прилагодливи и затегнување-доказ одговара.Со корисна трошка catcher / фати-сите џеб за содржат spills.Направени од Bumkins лесни, водоотпорен и лесно да се избрише ткаенина.Машина перат за лесно чистење, па можете да ја користите таа одново и одново.Плус, тоа е безбедно да се користи.Нашите bibs се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, винил-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.Големина за да одговара на возраст од 6 до 24 месеци.Мерки околу 10" среќаваме и 9" од вратот надолу.Дизајниран во Аризона, одговорно направени во Кина.Со седиште во Феникс, Аризона, Bumkins е дизајнирање на забава и функционална бебе производи од 1989 година. Bumkins' продуктната линија вклучува bibs, smocks и обновливи кеси направени од нашиот потпис водоотпорен материјал кој е, исто така, мека и машина перат.Bumkins, исто така, нуди силикони dishware, прибор и teethers.Нашите производи функција оригинална забава и шарени цртежи, заедно со омилени ликови од DC Comics, Дизни, Nintendo, Хари Потер, и Sanrio.Bumkins Super Bibs се спаси од нередот!На Super Bib придава врз задниот дел на рамото со кука т стап.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата