.

.

Mitutoyo 552-314-10 Апсолутна Дигитални Caliper, Нерѓосувачки Челик, Напојува Батерија, Инчен/Метрички, Nib Стил на Вилицата, 0-40 Спектар, -0.002 Точност, 0.0005 Резолуција, ги Исполнува

Mitutoyo 552-314-10 Апсолутна Дигитални Caliper, Нерѓосувачки Челик, Напојува Батерија, Инчен/Метрички, Nib

DEN 1819.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Caliper зрак и вилиците се користат Јаглерод Влакна Засилен Пластика (CFRPs) за да помогне во намалување на телесната тежина, но одржи трајни изградба.Дигитални, еден вредност отчитување LCD дисплеи во инчи и метрички единици за читливост.АПСОЛУТНА електростатско capacitance линеарна енкодер, помага да се спречат overspeed грешки.Функцијата на контролните копчиња на caliper лице за олеснување на пристапот : Потекло-сет, Нула-поставување, Presetting, Неутрализирање, Податоците се Одржи, Инчен/Метрички и Излез на Податоци.Статистичка процесна контрола (SPC) излез пренесува резултати на Mitutoyo miniprocessor или компјутер.На Mitutoyo 552 серија Digimatic карбонски влакна дебеломер се дигитални дебеломер направен од Карбонски Влакна Засилен Пластика (CFRPs), и користење Mitutoyo е АПСОЛУТНА линеарна енкодер технологија.Centerline, посочи внатре дијаметар (ID) на мерење, и приврзаност менгеме додатоци се достапни за прошири опсегот на употреба.Овие дебеломер се достапни на функцијата контрола на копчиња, како што се Потекло-сет, Нула-поставување, Presetting, Неутрализирање, Податоците се Одржи, Инчен/Метрички и Излез на Податоци, и ги користи двете инчен и метрички мерни системи.Иако идентични да ги бирате и vernier дебеломер во својата способност да се направи прецизни мерења, дигитални caliper е LCD зголемува читање сигурност.На Mitutoyo 552 серија caliper има АПСОЛУТНА електростатско capacitance тип линеарна енкодер да помогне да се намали overspeed грешки.На caliper вработува Карбонски Влакна Засилен Пластика (CFRPs) во својот зрак и вилиците.LCD резолуција е 0.0005" (0.01 mm).Аларм сигнали на корисникот за низок напон и пребројување на гласовите вредност состав грешки.На прилагодливи thumbscrew заклучува скала е позиција.Максимална реакција брзина е 1,600 mm/s.На caliper има Статистичка Процесна Контрола (SPC) податоци за излез способност; тоа излези податоци преку сериски податоци интерфејс на компјутер или други посветен снимање уред со користење на SPC кабел.На caliper вклучува, и се напојува од страна на,, една SR44 сребро оксид мобилен батерија која трае околу 3,000 часот.со нормална.Факултативна caliper додатоци вклучуваат millimeter и инчен centerline прилози, millimeter и инчен посочи ID мерење на прилози, и приврзаност прстиња (се продава одделно).Дебеломер мерење на растојанието помеѓу две спротивставени страни на објектот.Тие се внатре, надвор, длабочина, или чекор мерења, според нивниот вид.Дебеломер се најчесто се користи во архитектурата, металугрија, машински факултет, и машинска.Наједноставниот дебеломер имаат две нозе, за да се одбележи два поени и да бараат владетел да се земе мерка.Повеќе комплексни дебеломер користат две групи на вилиците, наместо на нозе и да имаат најмногу две дипломирани скали.Vernier, бирање, и дигитални дебеломер даде директни и прецизни читања и се функционално исти, има калибриран скала со фиксна вилица, и друг вилица со подвижен покажувачот дека слајдови по скала.На vernier caliper има скала лизгачки паралелно со главниот скала за дополнителна, фракционо читање за подобрување на мерење прецизност.Dial caliper има кружни бирате со покажувач на заби опрема рек замена на вториот vernier скала.Како и со vernier, оваа втора мерка е додадена на читање од главните скала за да се добие резултат.Дигиталниот caliper зема диференцијал со zeroing екранот во било која точка по должината на лизгачот, со LCD екран кој прикажува еден вредност на англиски и/или метрички единици.Mitutoyo произведува прецизност на мерење алатки, метрологија, опрема и системи.Компанијата е основана во Токио во 1934 година и формира Mitutoyo Америка Corporation во 1963 година, кој е со седиште во Аурора, ИЛ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата