.

.

HDMI да РКА Композитни AV Видео Аудио Конвертор Адаптер Поддржува NTSC/PAL за Xbox PS3, PS4 ТВ СТ VHS ВИДЕО Камера DVD

HDMI да РКА Композитни AV Видео Аудио Конвертор Адаптер Поддржува NTSC/PAL за Xbox PS3, PS4 ТВ СТ VHS ВИДЕО

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Го претвора вашиот дигитален текст на аналоген излез.HDMI да РКА (Црвена, Бела,Жолта).Компатибилен HDMI1.3, и поддржува HDMI ™ влез од 480i 1080 P.НЕ поддржува 3Д.Поддржува NTSC и PAL две стандардни ТВ формати со одберете switch.Лесно да се работи со традиционалните ТВ.Одличен производ не бараат извор на енергија ви овозможува да се прикаже понова технологија уреди на стариот телевизии.Нема потреба да ги инсталирате драјверите.Повеќе лесен и флексибилен за да го користите од другите HDMI да РКА конвертор, plug and play.Поврзете HDMI Видео Извор на Аналогни Композитни Television HDMI да AV сигнал конвертор кој ќе се конвертира HDM видео сигнал или аудио сигнал да AV (CVBS) композитен видео сигнал и FL / FR стерео аудио сигнали, додека поддршка DVI систем странична сигнали.Да им помогне на корисниците да се конвертира висок квалитет на HDMI видео сигнал во нормален CVBS сигнал (стандардна дефиниција 480i, 576i, ).Така што може да игра на ТВ, VHS ВИДЕО, DVD рекордери, итн и поддржува NTSC и PAL две ТЕЛЕВИЗИСКИ формат.Внимание : не Функционира и во обратна насока (поврзување стар композитен видео извор на HDMI влез телевизија).Feature Input порти : 1* HDMIOutput порти : 1* РКА (Жолта, Бела, Црвена) CVBS излез : PAL, NTSC_M, и (NTSC_J) HDMI Влез Поддржува Сите NTSC и PAL Резолуции до 1080 P : 480p(60 Hz), 576 P(50 Hz), 720p(50 Hz/60 Hz),1080i(50 Hz/60 Hz), 1080p(50 Hz/60 Hz)Излез Видео Системи : PAL / NTSCCompatible со HDMI 1.3, поддршка на влез HDMI видео до 1080 PPackage Содржина : 1*HDMI ДА AV Converter1*USB Cable Notice : Поради PS4 треба поголем електрична струја од другиот уред.Така ако вие ја користите оваа содржина со PS4, ве молиме да се направи дополнителен адаптер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата