.

.

Mayitr 1pc Супер Пирамида Силиконски Калап Смола Занает Накит Кристал Мувла + Пластична Рамка

Mayitr 1pc Супер Пирамида Силиконски Калап Смола Занает Накит Кристал Мувла + Пластична Рамка

DEN 474.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : силикон.Кастинг смола калапи може да се користи со лесни метали, гипс, восок, сапун, епоксидни, уретан смоли и сл.Не се погодни за производство на прехранбени производи.Ingestion на производ произведени од силиконски калап ќе има опасност од труење.Пирамида мувла одлична за DIY изработка на накит или други занает додатоци.Пакет се вклучени : 1pc x Силиконски Калап (Привезоци не се вклучени) 1pc x Пластична Рамка. 1. Пред користење на смола, топлина за прв пат, но температурата на смола истури во не треба да биде премногу висок. 2. Полека и внимателно измешајте смола и лекување агент. 3. По мешањето на смола и лекување агент заедно, нека стојат за околу 5 минути.Забелешка : ве Молиме чисти мувла пред употреба и да бидете сигурни дека нема прашина, така што може да се добие подобра занаети.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата