.

.

3L Стакло Реактор Jacketed Стакло Реактор на Висок Borosilicate GG3.3 Стакло Реакција Брод со Намалувањето Инка Колба (220V)

3L Стакло Реактор Jacketed Стакло Реактор на Висок Borosilicate GG3.3 Стакло Реакција Брод со Намалувањето

DEN 767.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тоа може да поттикне и да реагираат под физички притисок или негативен притисок во запечатен реактор.Материјалот може да се празнат од штекер вентил на дното на реактор по реагирање.Тоа е лесно да се работи.Реакторот е идеален инструмент за експеримент на модерната хемија, биохемиски, фармацијата и напредни синтетички.Целокупната Нерѓосувачки челик (SS304)рамка и завртка со силна поддршка и цврстина.PTFE механички компонента запечатување без било какво истекување и отпорност на корозија.Stepless брзина правилник е донесен со прилагодливи брзина и во реално време, брзина на екранот.Тој е опремен со заштита од преоптоварување функција за да се избегне материјал леплива, како резултат на преоптоварување на контролер.На сферични кондензаторот, брзо ладење.Во функција на намалување инка е да го отфрлиме додадете, исто така, може да го додадете материјал во вакуум државата, лесен и брз, да заштедат време и напор.Нерѓосувачки челик агитација имајќи можат ефикасно да се спротивстави на сите видови на киселина и алкално гас за да се осигура дека негативниот притисок во котел повеќе од 0.09 Мпа и да се спречи течни странски прашање.На мешање бар е изработен од не ' рѓосувачки челик 304 и мешање бар е sheathed со Тефлон кожата за да се спречи киселина и алкално материјалот од корозија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата