.

.

uxcell Автомобил ветробранското стакло на Прозорец за Wiper Рака Отстранување Смена Алатка Стакло Механика Puller

uxcell Автомобил ветробранското стакло на Прозорец за Wiper Рака Отстранување Смена Алатка Стакло Механика

DEN 424.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име На Производ : Wiper Puller; Материјал : Пластични,Метални.Пакет Содржина : 1 x Wiper Puller; Школка во Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење.Димензии : 6 x 4 x 4cm / 2.4" x 1.6" x 1.6" (L*W*H).Големина : 15mm/0.59".Завртка Кол : 7.5 mm/0.3".Погодна за права и splined spigots до пречник од 15mm.Emoves ветробранското стакло wiper оружје брзо и лесно и безбедно.Се избегнува оштетување на возилото лакот или wiper собранието.Инструкции : wiper грб : отстрани wiper орев.Место алатка преку wiper рака.Стегне knurled конус додека вилици.Се сврти на т-се справи со стрелките на часовникот, додека wiper рака е отстранета од пост.Батеријата терминали : стегне knurled конус на сила вилици под Кабел менгеме.Се сврти на т-се справи со стрелките на часовникот, додека кабел менгеме е отстранета од пост.Пакет се вклучени : 1 x wiper puller.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата