.

.

Сјајна Сјајни Зајакот Форма Обетки Мувла Симпатична Животно Стил Силиконска Смола Keychain Калап за DIY Жените Мода Накит Смола Комплет Калапи Епоксидна Смола рачно из?

Сјајна Сјајни Зајакот Форма Обетки Мувла Симпатична Животно Стил Силиконска Смола Keychain Калап за DIY Жените

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【СЈАЈНА ПОВРШИНА】Нашите смола earring калапи се направени од висок квалитет со силиконска, мек, флексибилен, лесен за demold.Со сјајни внатрешни работи површина, заврши смола работи се многу сјајна и мазна како огледало, нема потреба да полски. 【УЖИВААТ DIY ЗАБАВА】Може да се примени за да се DIY различни рачно производство и накит, како што се keychains, обетки, прстени, ѓердани, pendant итн.Можете да го прилагодите модел, име, боја, слика, или збор за тоа.Тоа е многу значајно. 【ТРАЈНИ соодветна големина, да се обезбеди удобност при носењето нив.Стилски за сите возрасти и облека.ШИРОКА ПРИМЕНА : Можат да бидат применети на DIY различни рачно производство и накит, како што се keychains, обетки, прстени, ѓердани, приврзоци и многу повеќе, компатибилен со повеќето смоли или со други кастинг материјали како што се епоксидна смола, полимер глина, итн.Нашите силиконски калапи се направени од 100% од Храна одделение силиконски.Безбедно да се користи во микробранова печка, рерна, фрижидер, замрзнувач и машина за миење на садови.Температурата Опсег : -104℉ да 446℉(-40℃ да 230℃).Не-стап, беспрекорен и без мирис карактеристики се обезбеди силикони облоги се многу лесно да се чисти.Погоден за DIY слатки, торта topper декорација мувла.Исто така, може да се користи како чоколадо мувла, мраз мувла, колачиња мувла и така натаму.Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски.Големина : Како на Сликата Покажува.Боја : Розова.Пакување вклучува : 1*Силиконски Калап.Таму може да биде мала големина отстапувања поради прирачник за мерење, различни мерни методи и алатки.Сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот, бидејќи на различни фотографија светла, агли и дисплеј монитори.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата