.

.

BAOSHISHAN Дигитални Лемење Fume Extractor Апсорбер на Чад Безжичниот Далечински Управувач и 3 Фаза Филтер за ESD-Лемење-Станица за ESD-Лемење-Станица DIY Заварување Работа на 110V Н?

BAOSHISHAN Дигитални Лемење Fume Extractor Апсорбер на Чад Безжичниот Далечински Управувач и 3 Фаза Филтер

DEN 571.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Опремени со мулти-функција дигитален дисплеј копче за панелот и далечинска контрола, повеќе моќни функции.Потврдете/Set : може да се провери акумулирано време на извршување на fume extractor.Loking control panel : на далечинскиот управувач, притиснете тоа, сите копчиња на панелот на extractor се функционира, а за заклучување може да се отклучи само со притискање на ова копче повторно или прекинување на моќ и рестартирање на машината.Може да се постигне 1-300 часа бесплатна мерењето работа, можете да го проверите преостанатото време или да го откажете времето во кое било време. 4 квалитет на универзалната casters со брави се лесно да се движите и да ја поправите под лемење станица.Далечинското заклучување control panel да се избегнат можните машина слабост предизвикана од случаен допир.По поставувањето, притиснете го копчето на тајмерот копчето за приказ на преостанатото време.32 psi, создаде силен вшмукување моќ за клупата-топ заварување и лемење машини, вклучувајќи и други работни станици кои произведуваат штетни гасови.)Потврдете/Set : може да се провери акумулирано време на извршување на fume extractor.Намалување/зголемување на проток на воздух : најниска брзина на ветрот е 10, бројот се зголемува за 10, а максималната е 100, што е, машината работи со полна брзина.Loking control panel : на далечинскиот управувач, притиснете тоа, сите копчиња на панелот на extractor се функционира, а за заклучување може да се отклучи само со притискање на ова копче повторно или прекинување на моќ и рестартирање на машината. [Професионални Fume Extractor Гарантира] флексибилни PC вшмукување цевка со надградена материјал може да се расклопуваат и скратени во секое време, и тоа не е лесно да се скрши, кога е ладно.5 CFM проток на воздух, негативниот притисок на 0.Во исто време, тоа може да adsorb и филтер за отровни и штетни гасови и прашина (како што се формалдехид, бензен, амонијак, јаглеводороди, водород соединенија, итн. (на пример H005 значи автоматско исклучување по 5 часа, поставете ја на H000 е поништување на тајмерот. [Поголема Искористеност На 3-Фаза Filter] Backwind шант дизајн им овозможува на штетни particulate matter и гасови за поцелосно и балансиран контакт со памук филтер, Тој-П-а и активниот јаглен филтер материјали, со што користењето на филтер елементи поефикасно.Кога машината се аларми, притиснете еднаш за да го запрете алармот да се огласи.) и да се постигне 99.97% прочистување стапка.По поставувањето, притиснете го копчето на тајмерот копчето за приказ на преостанатото време.Целата машина ужива една година гаранција.Тајмер : притиснете го, тоа покажува HXXX, притиснете проток на воздух копчето за да се зголеми или намали, притиснете тајмер копчето за да се прилагоди индивидуално еден, десет и сто цифри,притиснете ok (ок) за да потврдите.BAOSHISHAN Дигитални Лемење Апсорбер на Чад може ефикасно се апсорбираат и филтерот на цигарите или прав кој се создава во процесот на производство.3 psi, создаде силен вшмукување моќ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата