.

.

EXPRT Г-2034 Квалитет Undersink Вода за Пиење Филтер - 4 Фаза Ultrafiltration (UF) 0.1 Micron Вода Филтер Внатрешно Под Кујна Контра Систем за Прочистување Вода - Max Проток Бранеа Никел Тапа

EXPRT Г-2034 Квалитет Undersink Вода за Пиење Филтер - 4 Фаза Ultrafiltration (UF) 0.1 Micron Вода Филтер Внатрешно

DEN 3430.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

НЕСПОРЕДЛИВ ПЕРФОРМАНС!На Exprt под мијалникот вода прочистувач користи Ultrafiltration (UF) филтер.На UF мембрана филтрација процес е сличен на филтри за вода како Реверзна Осмоза, со користење на hydrostatic притисок да ги принуди водата преку semipermeable мембрана.Отстранување на бактерии, вируси и останати нечистотии.Ова внатрешно вода филтер, исто така, користи 5 micron вода филтер и GAC вода филтер, совршена комбинација за висока вода филтрација. *Ел mejor filtro де agua став cocina.ПРОБИВ!Exprt е вода филтер за потоне се наменети за под-потоне & countertop филтрација, па може да оди никаде, совршен RV вода филтер.Доаѓа со свој вода за пиење славина, па нема прекин на вода под притисок.Ова под мијалникот вода филтер има едноставна инсталација и без електрична енергија потребни.За разлика од реверзна осмоза вода purifiers оваа вода филтрација систем треба никој за чување на резервоар, без тежок под мијалникот филтри за вода за кујна. *Лос filtros де agua más atractivos.ЕФЕКТИВНИ!Користење на вода филтрација систем под мијалникот може да го запре трошат пари на шишиња со вода.Не треба да се повлечи водата jugs или случаи дома да уживаат во чиста вода благодарение на вашата вода од чешма филтер.Вода слоевита filter и јаглерод вода филтер е ефтин начин да го добиете неверојатен вкус на вода преку вашата прочистувач на вода за славина.Оваа вода филтер под мијалникот работи со сите чешми за разлика од countertop модели, најдобро за rv филтри за вода. * Ел purificador де agua efectivo y economico.ЕКОЛОШКИ ОДГОВОРЕН!Сопственик на вода филтер славина е добар еколошки избор.Има тапа филтер за кујнски мијалник елиминира милиони шишиња со вода натрупување до депонија.Мијалникот филтер за вода тапа не создава отпадна вода за разлика од водата на филтерот за да потоне со RO систем.Без отпад е совршен за вода филтер за rv.Најдобар филтри за вода за пиење вода од чешма се користи 5 micron јаглерод вода филтер систем, овој користи 0.1 micron филтер.UF филтер кертриџ може да филтер до 1 година.КУПИТЕ СО ДОВЕРБА!Нашите под мијалникот вода филтрација систем вклучуваат 30-ден гаранција и 1 година производителот на дефекти во материјалите и изработката.EXPRT е материјали и компоненти во согласност со NSF/ANSI Стандард.Ве молиме имајте во предвид на TDS метар НЕ е ефикасен за тестирање.Да се следи, употреба на хлор тест ленти или вода за пиење тест за полнење.Редовни допрете вода може да го носи бактерии, вируси и останати нечистотии.Филтрирање на вашата вода од чешма е првиот чекор за да го заштитува вашето семејство од токсините на дневна основа, без разлика дали тоа е за пиење или готвење.АПЕКС EXPRT Ultrafiltration користи 0.1 micron (1 micron е иста како и .00003937 инчи, или 0.001 mm) и GAC (Сепарација на отпадните) филтер, совршена комбинација за висока вода филтрација.Тука се презентирани предностите на вода филтер систем.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата