.

.

CROSSTECH S888/014C Мулти-Користете Дијамант Burs, Краток месо тело, Пламен, Цврста (Пакување од 5)

CROSSTECH S888/014C Мулти-Користете Дијамант Burs, Краток месо тело, Пламен, Цврста (Пакување од 5)

DEN 255.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тип На Производ : Професионална Здравствена Заштита.Пакет Димензии : 2.5" L X1.7" W X1.25" H. Пакет Количина : 1. Направени Со Природни Diamondhighest Ratedmulti-Useshort Месо Тело.Опис на производот CROSSTECH Краток месо тело Дијамант burs се највисоко оценет мулти-користете дијамант burs од страна на независна непрофитна стоматолошки образование и производ тестирање на фондацијата.Пет burs по пакет, произведени со природни дијаманти кои произведуваат повеќе сечење површини од синтетички дијаманти; исто така, Швајцарската мулти-слој техника се користи за да се понуди највисоко ниво на ефикасноста на сечење со помалку затнување и издржливост.Едно парче од не ' рѓосувачки челик shanks со посебна термичка обработка се обезбеди цврстина, сила и прецизност.Контакт Информации За Производителот 800-996-0686.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата