.

.

Lheng 4-Инчен 80 Ронки Кука и Јамка Пескарење Дискови Песок Лист 40pcs

Lheng 4-Инчен 80 Ронки Кука и Јамка Пескарење Дискови Песок Лист 40pcs

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направен од алуминиум оксид абразивни, трајни и анти-статички, идеален за полиран метал, дрво, жад и така натаму.Може да се користи со полирање соединение да се произведе мазна завршница.Тие се влажно или суво орбитал сандер дискови.Тие не се распадне кога мокри, многу тешко носи.Страшно за општа полирање и има способност да работат со полу-груб бои, за да го насочите да ги изедначи сјај.Употреба на вештачки камен, мебел и дрво производи, обоени метали, автомобилската насликани површината и други елементи треба пескарење и полирање.Може да се користи со полирање соединение да се произведе мазна завршница Страшно за општа полирање и има способност да работат со полу-груб бои, за да го насочите да ги изедначи сјај.Широко се користи во вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили, коло, брод, лим, дрво, површински слој, стаклените влакна плоча, компјутер црева и многу други производи од ' рѓа, израмнување, полирање, огледало и така натаму.Објекти на брусење и полирање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата