.

.

2 парчиња/Set Помине Пеперутка Украс Не-Пад 3D Ефект Мини Сјајна DIY Сјај на Ноктите Пеперутка Вежба за Маникир Нокти Пеперутка Вежба

2 парчиња/Set Помине Пеперутка Украс Не-Пад 3D Ефект Мини Сјајна DIY Сјај на Ноктите Пеперутка Вежба за Маникир

DEN 59.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Со тоа што со кубни циркони материјал, овој украс е солидна и не бледнее да ја користите.Должината на производот е 1,15 см, ширина е 0.55 cm.Дефинитивно дека украс може да им обезбеди на вашите нокти со пеперутка форма и сјај ефект на површината за да стане повеќе шармантна и убава за DIY да се создаде свој стил со добра адхезија и не е лесно да исчезнат или да падне надвор од ваши раце.Неоспорен кои можете да ги користите за декорација на уметнички дела, тоа исто така може да се користат за декорација смола производи, телефон случаи, картички и други инструменти во дом, бидејќи тој има сјајна површина и шарени дезени.Тоа е лесно да се држиме за вашите нокти со лепак и тешко да се скршени или овенат од вашите раце.Опис : Дефинитивно дека украс може да им обезбеди на вашите нокти со пеперутка форма и сјај ефект на површината за да стане повеќе шармантна и убава за DIY да се создаде свој стил со добра адхезија и не е лесно да исчезнат или да падне надвор од ваши раце.Неоспорен кои можете да ги користите за декорација на уметнички дела, тоа исто така може да се користат за декорација смола производи, телефон случаи, картички и други инструменти во дом, бидејќи тој има сјајна површина и шарени patterns.By одлуки со кубни циркони материјал, овој украс е солидна и не бледнее да ја користите.Должината на производот е 1,15 см, ширина е 0.55 cm.Тоа е лесно да се држиме за вашите нокти со лепак и тешко да се скршени или овенат од вашите раце.Точка Име : Ноктите Пеперутка Ornament Material : Кубни Zirconia Features : Не-Капка, 3 D Ефект, DIYColors : Сребрена Боја, Златен Color Size Детали : 1.15 cm x 0.55 cm/0.45" x 0.22" (Прибл.)Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 Сет на Ноктите Пеперутка Украс(2 парчиња).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата