.

.

Dixon 200-DC-АЛ Алуминиум 356T6 Тип DC Камери и Жлебот Црево Фитинг, Прашина Капа, 2

Dixon 200-DC-АЛ Алуминиум 356T6 Тип DC Камери и Жлебот Црево Фитинг, Прашина Капа, 2

DEN 878.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Директно тело со еден отвор за да го прекине црево или цевка која има камери и жлебот монтирање.Прашина капа со женски cam спојка за чување надвор загадувачи (Тип DC).Алуминиум за отпорна на корозија и tarnishing.Кам заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Нитрилна butadiene гума печат оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. На Dixon Тип DC алуминиум 356 T6 камери и жлебот фитинг има директно тело и еден отворање да го прекине црево или цевка која има камери и жлебот монтирање.Тоа има прашина капа со женски cam спојка за чување надвор загадувачи (Тип DC).Телото е направено од алуминиум за корозија и оцрни отпор, и тоа има камери за заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Со нитрилна butadiene гума (Buna-N) печат овозможува течење-тесни одговара дека е оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата