.

.

Gizmo Dorks Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 3мм (2.85 mm) 200g, Жолта

Gizmo Dorks Флексибилни TPU 3D Печатач со Вжарено 3мм (2.85 mm) 200g, Жолта

DEN 262.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

3 D флексибилни филамент е способен да произведе многу сложена делови.Може да се печати прототипови или 3 D делови кои бараат треба да се наведнувам, додека сеуште одржување на оригиналната форма.TPU пластични се користи во многу секојдневни апликации како што се мобилен телефон случаи на медицински помагала.Флексибилни филамент е направен од TPU, термопластични полиуретан, со брегот цврстина на 96 A.Совршен примерок со вжарено големина за да се тест за квалитетот и боја, нето тежина на 200 грама.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата