.

.

1000LED 100W LED Shoebox Светлина, 250-350W КРИЕШЕ/HPS Замена, IP66 Отворено Светла на Паркинг Простор Светлина, Type3 Дистрибуција Предводена од уличното осветлување Супер Светло Изле

1000LED 100W LED Shoebox Светлина, 250-350W КРИЕШЕ/HPS Замена, IP66 Отворено Светла на Паркинг Простор Светлина,

DEN 873.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

√ ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : Супер-светли LED Shoebox Светлина , висока прозрачна и долг работен век.Светлината излез е неверојатна, неверојатно светла површина shoebox светлина совршен за 250-350 W КРИЕШЕ/HPS замена, намалување на вашата електронска сметка и до 70%~80%. √ ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Прилагодлив рака, се лизга техник и trunnion монтирани опции се достапни.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : сите монтажа опции треба да се купи одделно.Многу лесно да се инсталира и флексибилни опција за вашите проекти. √ СУПЕР СВЕТЛО : Нашите LED уличното осветлување обезбеди висока лумен излез 11100lm, квалитетот на светлината е добро изграден и ќе бидете изненадени колку покриеност е. √ ПОДОБАР ДИЗАЈН : Модерен дизајн и го фрлија алуминиум изградба обезбеди широк простор добро за дисипација на топлина.Ние сме многу задоволни и препорачуваме нашите LED Област Shoebox Светлина Тела за вас ако ви треба интензивна надворешно осветлување на паркинг, на улица, пешачки патеки, патиштата, спортски суд или на друг голем област. √ ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ : Нашата shoebox пол светла се безбедно со висока ефикасност LED Драјвер, неверојатен квалитет со 5 години гаранција.Пакетот на светилки се многу соодветно за заштита и безбедност цели.Ние веруваме дека може да го добиете она што го сакате со среќен шопинг искуство.LED паркинг светлина 100w супер светло shoebox светла, модерен дизајн фрлија алуминиум изгради подобро топлина dissipation LED shoebox светлина е широко се користат во Областа уличното осветлување, Паркинг Светла, Спортски Суд Светлина, Отворен и Затворен Простор Осветлување, итн.Посебно дизајниран за Северно Американскиот Пазар, најдобри се избере за да заменувајќи го КРИЕШЕ метал halide и висок притисок натриум shoebox тела.Спецификации : Моќност : 100 WLED КОЛИЧИНА : 108 pcs CCT : бел ден 5000 KBeam Агол : TypeⅲCRI : >70 Ra LED Светлината Распаѓање : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата