.

.

Majhengg LM40UU LM50UU LM60UU Линеарно Движење Черупка Стандард Линеарна Имајќи LM40mm LM50mm LM60mm 1PC ABEC-5 Лежишта (Водич Должина : LM60UU А5 1PC)

Majhengg LM40UU LM50UU LM60UU Линеарно Движење Черупка Стандард Линеарна Имајќи LM40mm LM50mm LM60mm 1PC ABEC-5

DEN 16551.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вовед : .Линеарни Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Details Model : LM40 UU Топката коло : 6 Inscribed круг со Дијаметар : 40 mm Out Дијаметар : 60 mm Length : 80 mm Dynamic Cr : 220 kgf Static Кор : 410kgf Weight : 589 g Grade : ABEC-5 Quantity : 1 Lot = 1 PCModel : LM50 UU Топката коло : 6 Inscribed круг со Дијаметар : 50 mm Out Дијаметар : 80 mm Length : 100 mm Dynamic Cr : 390 kgf Static Кор : 810 kgf Weight : 1480 g Grade : ABEC-5 Quantity : 1 Lot = 1 PCModel : LM60 UU Топката коло : 6 Inscribed круг со Дијаметар : 60 mm Out Дијаметар : 90 mm Length : 110 mm Dynamic Cr : 480 kgf Static Кор : 1020 kgf Weight : 1750 g Grade : ABEC-5 Quantity : 1 Lot = 1 PCAdvantages на Производот : 1.На триење е мал, бучава е мал, моментот на инерција е ниска, бучавата е помала, работата работи без проблеми.2.Ефикасно работење, долг живот, поради флуидност контакт во голема мера може да се намали почнувајќи триење отпорноста и динамичен триење resistance3.Солиден, добар материјал, висок квалитет на ротација точноста, не е лесно да изгори, погоден за висок барање прилики .Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата