.

.

Hikvision ДС-7308HQI-K4-10TB 8-Канал 6MP H. 265+ Напредни Analytics HD-TVI/CVBS DVR (10TB HDD Вклучени)

Hikvision ДС-7308HQI-K4-10TB 8-Канал 6MP H. 265+ Напредни Analytics HD-TVI/CVBS DVR (10TB HDD Вклучени)

DEN 1120.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

HDMI ™ Излез Резолуција До 4 K (3,840 x 2,160).H.265+/H. 265/H. 264+/H. 264 Главниот Поток Кодирање.Авто-Адаптивни HD-TVI/CVBS Сигнал на Текст.Долги Пренос преку UTP и Коаксијален Кабел : Максимум 2,630 ft (800 m) 1080p и 3,940 ft (1,200 м) 720p HD-TVI Сигнал. 8-ch Синхрони Репродукција.Turbo HD ДС-73xx HQI-K4 Серија DVRs функција на поддршка на HD-TVI, CVBS, и IP камери на до 16 канали.Тие нудат долго пренос на оддалечености и функција на нови важни H. 265+ технологијата за компресија, кој ја подобрува снимањето ефикасност и го намалува складирање на податоци трошоци.Дополнително, DS-73xx HQI-K4 Серија DVRs поддршка за напредни analytics како линија премин, упад, сцена промена откривање, луѓето пребројување на гласовите, топлина map функционалност и Видео Квалитет Дијагностика (VQD).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата