.

.

TYC Лево Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2002-2009 Chevrolet Трага Палто

TYC Лево Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2002-2009 Chevrolet Трага Палто

DEN 969.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

OE-да се спореди подигнат (не "pigtail' конектор) за кавга-бесплатно инсталација.OE-да се спореди монтажа одредби се обезбеди drop-in прецизни fitment.Ригорозни и забрзано велосипедизам тестови за да се обезбеди производ служба квалитет и трајност.Посебен слој на леќа површина го спречува hazing и исчезнува обезбедување соодветно осветлување и оперативна безбедност.Ги исполнуваат или надминуваат DOT/SAE стандарди со посебен предвид за photometric и безбедност на усогласеност.Поради прецизност дизајн и строго контрола на квалитетот стандарди, TYC замена светилки се исполнат SAE/ТОЧКА прописи, и се FMVSS 108 согласност.Секој TYC замена светилка е произведен со слични пластика материјали како оригинална опрема и подлежат на ригорозни тестирање за да се осигура вашата безбедно за време на денот и ноќта употреба.На вашето возило светилки се суштински дел од вашето возило безбедносни карактеристики, и може да значи разлика помеѓу навлегува во или избегнување на несреќата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата