.

.

SPRI Xerball Медицина Топката со Рачки - Пондериран Топката за Вежбање (6 lbs, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 Фунти) - Med Топка за Abs, Core, Crossfit, Сила за Обука

SPRI Xerball Медицина Топката со Рачки - Пондериран Топката за Вежбање (6 lbs, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 Фунти)

DEN 1324.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Еден бесплатен Настава на Состојба вклучени со секоја топка.Dual-рачка за лесно контрола медицина топката.Совршен избор за вршење на ротациона стомачни вежби.Цврст одговор, со здрав-дршка на менувачот и удобно рака текстура.SPRI пондерирана вежба топката со дебели рачки обезбедува удобност и потпора за интензивна рутина, па можете да се чувствуваат повеќе во контрола на вашиот секојдневен тренинг.Нашите вежба топки за работа надвор се направени за да се справи со секоја сила или напор од вашето вежбање, па можете да бидете горди на постигнувањето на вашите фитнес цели.Дебела рачки обезбеди експанзивна ротациона движење за спортски активности како што се голф расположението и тенис потези.Однесување на стомачни вежби, горниот extremity крст-тело модели, пониски тело динамична и locomotor вежби.На compimentary настава на состојба е вклучена за безбедност и користи на SPRI медицина топката, како и остварување водич за различни рутини.Оваа вежба е одлична алатка за тонирање abdominals, зголемување на основни сила и координација.Dual-рачка, лесно-зафат медицина топки обезбеди многу med топката тренинг опции.Тие се совршен избор за вршење на ротациона стомачни вежби, горниот extremity крст-тело модели, пониски тело динамична и locomotor вежби, и две експлозивни-се справи со спорт движење активности, вклучително и голф расположението и тенис потези.Просечна топката вклучува настава на состојба за безбедна, ефикасна употреба.Лесно контрола пондерирана топка е идеална за абдоминална и ротациона предлози, пониски тело движење вежби со SPRIs Елита Xercise Биланс на Топката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата