.

.

Томас ES-810 Borosilicate Стакло Микрофибер Филтер, Лист 1.3 Micron, Брз Проток, Одделение E, 10 Должина х 8 Width (Пакување од 100)

Томас ES-810 Borosilicate Стакло Микрофибер Филтер, Лист 1.3 Micron, Брз Проток, Одделение E, 10 Должина х

DEN 5032.32

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Парична казна порозност и брз проток. 1.3 микрометар честички задржување. 12 Секунди филтрација брзина.Овој материјал е економски медиумите за суспендирани честички анализа во вода, мобилен бербата, пред-филтрирање и воздухот следење апликации.Binderless borosilicate стакло микрофибер.Длабочина филтрација стакло микро влакна.Парична казна порозност, брз проток, со 1.3 микрометар големина на честички задржување.Овој материјал е економски медиумите за суспендирани честички анализа во вода, мобилен бербата, пред-филтрирање и воздухот следење апликации.Binderless borosilicate стакло микрофибер. 70 грама по метар квадрат основа на телесната тежина.Длабочина филтрација categorizes филтер медиумите дека стапици particulate во рамките на случаен матрица на влакна се наоѓаат во рамките на дебелината на медиумите.Ефикасноста оценка на филтерот е карактеристика на комплексни пора структура која се развива како влакна се преклопуваат.На влакнести материјали во рамките на филтер е најчесто стакло микро влакна или полипропилен.Во длабочината на филтри, како што се стакло микро влакна, чистотата на филтерот зависи од присуството на, ако било, врзивно материјал кој делува како зајакнување агент и помага во одржување на влакна заедно.Поради карактеристичната високи протоци на длабочина филтри, тие се генерално се користи во апликации како што се сингл и мулти-процес на отстранување на слоевита и се разбира particulate.Стакло микро влакна филтри се достапни без врзива, со што inertmatrix идеален медиум за entra-слоевита за понатамошни анализи и пребројување на гласовите.Исто така, длабочина филтрација медиумите најчесто се користи како пред-филтрирање пред површината филтрација супстрати како што се мембрани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата