.

.

Притисок Трансдуцерот, Walfront 1PC G3/8 Завртка Врска IP65 Заштита Аналоген Сигнал со Висока Точност Вода Притисок Сензор 0~2/5/10/20/30/40/50 БАР Опционални(0-10BAR)

Притисок Трансдуцерот, Walfront 1PC G3/8 Завртка Врска IP65 Заштита Аналоген Сигнал со Висока Точност Вода

DEN 386.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✔【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА И КОРИСТИ】100% сосема нов и висок квалитет.Висока точност,мала големина ,светлосни тежат,лесен за инсталација и употреба. ✔【НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ШКОЛКА】школка е направен од нерѓосувачки челик и се опремени со напредна керамички основни и прилагоди процесот на чип. ✔【7 МЕРЕЊЕ ВИДОВИ】Ниво на Заштита : IP65; Завртка Врска : G3/8; Мерење Опсег(Опционално) : 0~2/5/10/20/30/40/50 БАР. ✔【СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ】Стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот.Пакет Листа : 1 КОМПЈУТЕР Притисок Сензор. ✔【ЕЛЕКТРИЧНА КОНЕКЦИЈА】има преку EMC заштита,постабилна.Електрични Врска : Одговара за Пакард Конектор (Три-core).Карактеристики : 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Школка е направен од нерѓосувачки челик и се опремени со напредна керамички основни и прилагоди процесот на чип. 3. Висока точност,мала големина ,светлосни тежат,лесен за инсталација и употреба. 4. Стабилни перформанси, мала долгорочни лебдат, долг живот. 5. Тоа е преку EMC заштита,постабилна.Спецификација : Степен на Заштита : IP65 Влезен Напон : 5±0.25 VDC/5~32 VDC Технологија : Piezoresistance Завртка Врска : G3/8 повратен Сигнал : Аналоген Сигнал Мерење Опсег(Опционално) : 0~2/5/10/20/30/40/50 БАР Излез Модел : Три-жица Преголемиот Притисок : 2 Пати Целосен Опсег Притисок на Детонација Притисок : 3 Пати Целосен Опсег Притисок Сеопфатна Точност (не-линеарност + повторливост + hysteresis) : ± 1% FS (0 ~ 80 ℃) ± 1.5% FS (-20 ~ 100 ℃) ± 3% FS (-40 ~ 125 ℃) Електрични Врска : Одговара за Пакард Конектор (Три-core) Пакет Листа : 1*Сензор за Притисок Забелешка : 1. Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики. 2. Ве молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник за мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата