.

.

Homyl 72mm 0.43 X Супер Широк Агол Леќа со Прилог за Дигитални Камери и Camcorders

Homyl 72mm 0.43 X Супер Широк Агол Леќа со Прилог за Дигитални Камери и Camcorders

DEN 1199.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

* Погоден за : камери & camcorders со 82mm големина на леќа филтер тема. * Ова е 72mm супер широк агол леќа со 0.43 x зголемување за камери и camcorders. * 2-во-1 : Овој објектив може да се одвои на две парчиња (unscrewed) : дел и широк агол дел.Па можете да го користите и начини : како леќа (без широк агол дел) и како широк агол со заедно!Па ве молиме да забележите, оваа леќа се состои од два дела : дел и широк агол дел и Овој објектив може да се одвои на две парчиња (unscrewed) : дел и широк агол дел. * Пред нишката 82mm за филтри/ filter темата е 82mm. * Објективот ќе се мултиплицираат агол на приказот на дигитален/видео камери со 0.43 пати, кој повеќе од двојки на аголот на поглед на камерата.Опис : - Ова е 72mm супер широк агол леќа со 0.43 x зголемување за камери и camcorders. - Објективот ќе се мултиплицираат агол на приказот на дигитален/видео камери со 0.43 пати, кој повеќе од двојки на аголот на поглед на камерата. - 2-во-1 : Овој објектив може да се одвои на две парчиња (unscrewed) : дел и широк агол дел.Па можете да го користите и начини : како леќа (без широк агол дел) и како широк агол со заедно!Па ве молиме да забележите, оваа леќа се состои од два дела : дел и широк агол дел и Овој објектив може да се одвои на две парчиња (unscrewed) : дел и широк агол дел. - Пред нишката 82mm за филтри/ filter темата е 82mm. - Погоден за : камери & camcorders со 82mm големина на леќа филтер тема.Спецификација : - 0.43 X Професионални Широк Агол Леќа - Компатибилни Модели : Сите Леќа / Filter / Леќа Адаптер со 72mm Филтер Завртка Темата - Мулти Обложени Оптика Леќа Систем 2 Елементи во 2 Групи - Висока Дефиниција Дигитални Леќа со 0.43 X - леќа Може да биде Betached за Посебна Употреба - Висока Резолуција Прецизни Оптика, Ден или Ноќ - Материјал : Метал - Боја : Black Package Вклучува : 1 Парче 72mm 0.43 x Супер Широк Агол Lens1 Парче Леќа Bag Choose сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата