.

.

TumbleForms Послужавник за Фидер Седиште Системи, Одговара на Големи/X-Large Внесувач, Голема Површина, Педијатрија/Дете Коцки, Сино - 61364

TumbleForms Послужавник за Фидер Седиште Системи, Одговара на Големи/X-Large Внесувач, Голема Површина, Педијатрија/Дете

DEN 15177.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

За употреба со екстра-големи фидер седиште, голема површина сина фидер седиште лента е способен да се користи за учење задачи како што се цртање, читање или пишување.Лента е во атрактивна сина боја и е со не се лизга работа површина која мерки 32"w x 23"d (x 81 Cm 58 Cm).Прилагодлива лента висина од 20" - 30" (51 Cm - 76 Cm) и фах агол, исто така може да се прилагоди.Фах систем е прилагодлив во аголот и висина за обичај се вклопуваат за идеална удобност за деца и деца, одлична за одржување играчки кога се репродуцира или храна кога јадење.Фах само, внесувач седиште се продава одделно, способен да се користи со подот заменик оптоварување фидер седиште и мобилни кат заменик.Собори форми е лидер во детска рехабилитација опрема индустрија за над 40 години.Креативни дизајни се интегрирани со внимателно разгледување на позиционирање потреби за лицата со посебни потреби.Собори форми комбинира иновативниот дизајн со технологија за интензивна изработка за да се обезбеди висок степен на издржливост и атрактивност.Единствена лесна собори форми тапацир обезбедува крајната во влага заштита.На невро-развојните третман модули и адаптивни позиционирање форми биле посебно развиена за да се задоволат потребите на Терапевти и на наставниците за работа со neurologically инвалидизирани лица.Тие ги комбинираат терапевтски дизајн, издржливост и боја за да помогне да се решат проблемите на позиционирање и одржување на лице со посебни потреби.Изработени од мек, флексибилни, а сепак цврсти материјали, модуларен единици имаат исклучителна отпорност на кинење и триење.Со нормален грижа и почит за кои ќе се даваат какви било перница, собори форми ќе им даде многу години на активна услуга.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата