.

.

Фунта Печат 9000IR12304GR1500X6 304 од не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 304SS Внатрешен Прстен и Флексибилни Графит Додатен, Притисок Класа 1500#, за 12 Цевка, Жолта со ?

Фунта Печат 9000IR12304GR1500X6 304 од не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 304SS Внатрешен Прстен

DEN 22298.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Фунта Печат & Снабдување Стил 9000 IR - 304 од не ' Рѓосувачки Челик Спирала Рана Дихтунзи со 304 SS Внатрешниот Прстен се погодни за употреба со рамен лицето и покренати се соочуваат со прирабници.Фунта Печат & Снабдување Стил 9000 IR - 304 од не ' Рѓосувачки Челик Спирала Рана Дихтунзи со 304 SS Внатрешниот Прстен се погодни за употреба со рамен лицето и покренати се соочуваат со прирабници.Заптивка идентификација ознаки бара од ASME B16.20 јасно гравирани во сите дихтунзи.Овие дихтунзи Excel во превенција на страната на Ерозија, увоз за закопчување и намалување на турбулентниот проток.Инсталација совет : спирала рана дихтунзи со внатрешни или надворешни водич Прстени целосно да биде компресирана на упатството прстен.Ова НЕМА штета на заптивка или влијаат на запечатување перформанси.Инсталација совет : проверете дали страната се соочува со се чисти и во добра состојба.Обезбеди точни bolting материјал се користи за да одговараат на работните услови, како и употребата на Гром подмачкување е вработен.Фунта Печат & Снабдување Стил 9000 IR - 304 од не ' Рѓосувачки Челик Спирала Рана Дихтунзи со Флексибилни Графит Додатен и 304 СВ Внатрешниот Прстен се за апликации со високо температурни варијации (термички велосипедизам),и/или притисок варијации, и/или на страната на ротација проблеми итн, Тие се користи таму каде што дихтунзи со соодветни остаток на стрес (стрес задржување),флексибилност и заздравување се потребни и биле дизајнирани да ги задоволат овие тешки услови Спирала-рана дихтунзи се направени на остваруваат метални ленти и мека додатен материјал, рана заедно под притисок, и по желба со внатрешна и/или надворешна водич прстен метална лента има додатен, што резултира со одлична механичка отпорност, еластичност и обновување A v облик на круна сконцентриран во метална лента делува како пролет, давајќи дихтунзи поголема еластичност под различни услови Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал Овие дихтунзи се трајни, лесен за инсталација и лесен за да го отстраните Жилавост и сила да направи спирала рана дихтунзи идеален избор под различни услови и апликации Широко се користи во текот рафинерии и во хемиската обработка на растенија, спирала рана дихтунзи се исто така ефикасни за производство на енергија, пулпа и хартија, aerospace, и разновидност на вентил и специјализирани апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата