.

.

FROGG TOGGS Мажите Гранд Засолниште 3.0 Bootfoot Лов Wader со Отстранлив Изолација Лагер

FROGG TOGGS Мажите Гранд Засолниште 3.0 Bootfoot Лов Wader со Отстранлив Изолација Лагер

DEN 6936.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Рака Мие Само.OUTTER СЛОЈ Тефлон DWR обложени полиестер создава трајни, дише, лесни и абразија-отпорни школка.ОТСТРАНЛИВ ИЗОЛИРАНИ ЛАГЕР– 120-грам quilted изолирани лагер со патентиран zip во/од технологијата, така што ќе можете брзо да се подготви за влажни, студени временски услови.ЧИЗМИ – 5мм, 1,200 грам Thinsulate Ridgebuster Подигање со dual-густина outsole и уникатни flex дизајн за сите денот удобност.ДОПОЛНИТЕЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ – Zippered градите складирање џебови, прилагодлив подвезици, 10 школка смета држачот за внатрешни руно-наредени handwarmer џебови, прилагодлив се движат појас, засилен на шин, коленото и седиште.ОД 1996 година - frogg toggs има endeavored да се обезбеди најдобрите светски rainwear, waders, ладење производи, обувки и модни додатоци во најдобра можна цена.Големиот Засолниште 3.0 Bootfoot Изолирани лов лигавче за вашиот следен лов!Оваа лигавче е опремен со 4-ply полиестер горниот, брз пристап пред складирање џеб, 10 - count школка држачот за внатрешни руно-наредени handwarmer џеб, прилагодлив се движат појас со заклучување тока.120-грам отстранлив, quilted изолирани лагер со патентиран zip во/надвор технологија за ладни временски услови удобност.Тешки-должност абразија-отпорни најлон во шин/коленото/седиште област соработува со 5mm, 1,200-грам Thinsulate™ Ridgebuster чизми.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата