.

.

amiciSense 8-70V LCD Киселина Доведе Литиум Li-Fo Капацитетот на Батеријата Индикатор Voltmeter Monitor Display (8-70 Напон) (1)

amiciSense 8-70V LCD Киселина Доведе Литиум Li-Fo Капацитетот на Батеријата Индикатор Voltmeter Monitor Display

DEN 17496.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Капацитетот на батеријата индикатор со напон спектар 8 V~70 V се користи за тестирање на батеријата напон и наплаќаат процент.Тоа може да се користи со речиси сите видови на батерии се достапни на пазарот кои се движат од оловни да литиум и Li Fo батерии.Со две копчиња присутни на уредот можете да се префрлите на разни опции, односно, проверка на батеријата процент и напон, поставување на батеријата вид на поставување на позадинско осветлување.Мала тежина уред со ПВЦ фолија телото го прави производот отпорен на вода.Напомена : - ве Молиме да го прочитате описот внимателно пред користење, како уредот треба да биде конфигурирана.Исто така проверете на батеријата процент само кога батеријата не е за полнење на владата затоа што кога во полнење на државната батеријата процент прикажани во не е точна.Производот има 1 година гаранција со тоа. (Да бара гаранција, контактирајте Увозникот детали споменати подолу во "Детали за Производот".).Капацитетот на батеријата индикатор со напон спектар 8 V~70 V се користи за тестирање на батеријата напон и наплаќаат процент.Тоа може да се користи со речиси сите видови на батерии се достапни на пазарот кои се движат од оловни да литиум и Li Fo батерии.Со две копчиња присутни на уредот можете да се префрлите на разни опции, односно, проверка на батеријата процент и напон, поставување на батеријата вид на поставување на позадинско осветлување.Мала тежина уред со ПВЦ фолија телото го прави производот отпорен на вода.Напомена : - ве Молиме да го прочитате описот внимателно пред користење, како уредот треба да биде конфигурирана.Исто така проверете на батеријата процент само кога батеријата не е за полнење на владата затоа што кога во полнење на државната батеријата процент прикажани во не е точна.Производот има 1 година гаранција со тоа. (Да бара гаранција, контактирајте Увозникот детали споменати подолу во "Детали за Производот".).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата