.

.

BarbLock 3/8 за 3/8 x 5/8 Цевка

BarbLock 3/8 за 3/8 x 5/8 Цевка

DEN 102.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тип на производ : Barb заклучување собранија.Количина/ea : 1. Производителот број : bl135375-250. Бренд : Barb заклучување.Пакет количина : секој.Barb заклучување собранија се обезбеди единствен 360-степен радијална crimping за течење-бесплатно, траен печат.На barb заклучување на собранието се состои од три дела : ракавот, се соберат, и бодликава фитинзи.За да ја инсталирате фитинг, излизгајте го копчето за ракав и collet на цевки и потоа се внесува бодликава фитинг во цевки.Пред заклучување на ракавот и collet со притискање ги заедно додека не слушнете "кликнете." слајд на ракавот и collet до работ на бодликава фитинг и заклучување со barb заклучување алатка.Откако се собраа, го barb заклучување на собранието може да биде само Отклучен со отстранување алатка.Лесно да се инсталира, три-парче механизам за заклучување обезбедува цевки и црева barb нема да раздвојување безбедно да се користи со притисоци до 140 psi или горниот притисок ограничување на цевки во одлична алтернатива за обезбедување на цевки и црева Barbs со кабел врски - нема повеќе crimps или цевка нарушување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата