.

.

Siemens 14DUD320J Тешки Моторни Стартер, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип, NEMA 12/3 и 3Р Водоотпорна Куќиште, 3 Фаза, 3 Пол, 1 NEMA Големина, 5.5-22A Amp Опс

Siemens 14DUD320J Тешки Моторни Стартер, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип,

DEN 16525.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

NEMA Магнетни Motor Starter, 24 V AC Серпентина Volts, Преоптоварување Реле Amp Поставка : 5. Тешки почеток се наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphase мотори.Овие контроли се достапни во NEMA Големини 00 преку 8. Во прилог на вообичаените NEMA Стартер Големини, Siemens нуди три ексклузивни Половина Големини; 13/4, 21/2 и 31/2. Овие составен големини понуда на истите солиден, индустриски изградба како нашите NEMA Големини и да се обезбеди ефикасна оперативни перформанси.Половина Големини обезбеди вистински заштеди на трошоците со намалување на над капацитет кога NEMA Големини надмине моторни рејтингот.Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.Стартери се достапни како отворен тип или во NEMA 1, 12/3/3Р, 4 (обоен), 4/4 X (нерѓосувачки), 4 X (fiberglass), и 7 & 9 прилози.За дополнителна сигурност, гравитацијата осипување на арматура и контакти е помогната од страна на нерѓосувачки челик извори кои помош им обезбеди брз, прецизни за отворање на контакти. 45 степен, оптоварување акција контакти намалување на следење и обезбеди побрзо лак изгасне.Како резултат на авто-чистење и намалена контакт отскокнување значи кулер работа и подолг живот за голем сребро кадмиум оксид контакти.Контрола терминали се само-зголемувањето на притисокот тип.Магнетни калеми се внимателно раната, а потоа затворен во епоксидна.Енкапсулација помага печат од влага, промовира преносот на топлината и се противи електрични, механички и термички стрес.Стартери се достапни со двојна напон, двојна фреквенција калеми.Тие се дизајнирани да работат на или 50 или 60 Херц.Thermoset материјали се спротивстави на лак за следење и стресови на топлина и сериозни последици.Сите стартери може да биде изменета во областа со комплетната палета на додатоци.Овие вклучуваат pushbuttons, селектор прекинувачи, пилот светло, помошни контакти и пренапони suppressors.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата