.

.

Abena Abri-Flex Premium Заштитна Долна Облека, Нивото 3, (Среден Да Се Екстра Големи Димензии) Медиум, 84 Count

Abena Abri-Flex Premium Заштитна Долна Облека, Нивото 3, (Среден Да Се Екстра Големи Димензии) Медиум, 84 Count

DEN 2486.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Класификација-Ултра Тешки Inontinence, Апсорпција-81oz/ 2400 ml, Половината големина-Медиум 32 инчен x 44 инч.Двојно абсорбента core-ултра абсорбента core трансфери wetness и влага брзо далеку од кожата обезбедување на чувство на сувост.Мирис заштита-два супер премиум апсорбирање на полимери заклучување мирис далеку.Backsheet-супер мека 100 проценти дише не-плетени нуди врвна удобност и сувост.Wetness индикатор покажува кога производот треба да се менува.Внатрешни hydrophobic ракави спречување на "дупките" во системот рок од раб до раб, обезбедување на крајната истекување заштита, Анатомски облик-обезбедува совршено се вклопуваат за тело.Големина На : Medium | Единица Грофот : 84.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата