.

.

uxcell Тема Мелничката Провира Допрете 1/2-20 UNF, Левата Рака Машина ХСС (High Speed Челик) 6542 Соголени 4 Директно Флејта 2B Толеранција Одделение

uxcell Тема Мелничката Провира Допрете 1/2-20 UNF, Левата Рака Машина ХСС (High Speed Челик) 6542 Соголени

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Допрете Големина : 1/2"-20 UNF конец, 2 B тема толеранција одделение, левата рака конец за сечење.Директно flute дизајн, надолу чип отстранување, јасно теми, брзо допирање со точност.Материјал и Крај : High-speed челик алатка е со висока цврстина и жилавост за отпорност на абење.Карактеристики само на база супстрат, без никакви дополнителни облоги, погоден за широк опфат на апликации.Апликации : се Погодни за обработка преку дупки.Одлично за дупчење и допирање на алуминиум, умре челик, нерѓосувачки челик, бронза, тврда пластика, итн.Лесен за Употреба : се Користи на машини за дупчење, прислушување, машини, ЦПУ и мелење машини.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет теми и потрајни чешми.Совети : Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Рака употреба е лесно да се предизвика кршење да го допрете поради нерамна сила.Чешмите можат да бидат поделени во прав flute тема славини, спирала flute тема славини, спирала точка тема чешми и конец за формирање на чешми.Тие се исто така поделени во рака чешми и машина чешми според употреба.Рака чешмите се управувани од страна допрете клучеви.Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Се препорачува храна го оценувате : Општи челик : 6-15 милиони/мин; потешко челик : 5-10m/мин; нерѓосувачки челик : 2-7m/мин; леано железо : 8-10m/мин.Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Рака употреба или електрични дупчалки употреба е лесно да предизвика кршење на допрете го, па тоа не е препорачливо.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет тема и повеќе трајни чешми.Сечење на нафта е за подмачкување, ладење и анти-лепење.Бидете сигурни да одберете соодветен сечење масло за комплексни допирање процес и се применуваат анти- ' рѓа, масло за одржување по употребата.Чешмите можат да бидат поделени во прав flute тема славини, спирала flute тема славини, спирала точка тема чешми и конец за формирање на чешми.Тие се исто така поделени во рака чешми и машина чешми според употреба.Рака чешмите се управувани од страна допрете клучеви.Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Се препорачува храна го оценувате : Општи челик : 6-15 милиони/мин; потешко челик : 5-10m/мин; нерѓосувачки челик : 2-7m/мин; леано железо : 8-10m/мин.Директно flute дизајн, надолу чип отстранување, брзо допирање со точност.Погоден за обработка преку дупки или плитки слепи дупки.Се користи на машини за дупчење, прислушување, машини, ЦПУ и мелење машини.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет теми и потрајни чешми.Карактеристики само на база супстрат, без никакви дополнителни облоги, погоден за широк опфат на апликации.Машина чешмите се предлага да се користи со допрете collets со заштита од преоптоварување.Рака употреба или електрични дупчалки употреба е лесно да предизвика кршење на допрете го, па тоа не е препорачливо.Користење со допирање на нафта за да се добие повисок квалитет тема и повеќе трајни чешми.Сечење на нафта е за подмачкување, ладење и анти-лепење.Бидете сигурни да одберете соодветен сечење масло за комплексни допирање процес и се применуваат анти- ' рѓа, масло за одржување по употребата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата