.

.

CE Смит Приколка Пост Водич-со l-Зрак на Монтирање на Комплет, 60- Замена на Делови и Прибор за Вашето Ски Брод, Рибарски Брод или Едрилица Приколка

CE Смит Приколка Пост Водич-со l-Зрак на Монтирање на Комплет, 60- Замена на Делови и Прибор за Вашето Ски

DEN 1898.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Монтажа хардвер вклучени.Се продаваат во парови.Се прилагодува до 19" секоја страна. 1-1/2" плоштад. 16 мерач пред-поцинкуван челик uprights. 2-3/8" дијаметар бела ПВЦ мислења.CE Смит Приколка, 27648, 60" Пост Водич-со l-Зрак на Монтирање на Комплет.Овие Пост Водич-Ons ви овозможи да видите локацијата на вашиот приколка кога тоа е под вода.Дизајниран за I-зрак приколки и јас-зрак брод лифтови, овие водич-ons функција иновативен две-дел за монтажа стегач кој работи над или под I-зрак.Загради ќе одговара на било која висина и на речиси секоја ширина I-зрак приколка рамка.Пред-поцинкуван челик делови се печат од лист на челик, после тоа веќе е поцинкуван.Рабовите на пред-поцинкуван делови често ги губат своите цинк слој за време на печат процес.Поради слаб на слој помалку од 1 мм и фактот дека на краевите останат изложени, пред-поцинкуван делови може да почне да оксидираат и ' рѓа брзо, па така препорачува дека тие се подготвуваат и насликани.Во В. Д. Смит Company, Inc., ние дизајн, производство и пазар на прецизност stampings и иновативни производи за риболов, пловењето и мали приколки.Основно возачот на целиот тим во нашата Северна Каролина врз основа фабрика и дистрибутивен центар е да им обезбеди квалитетни производи и услуги.Ние производство и продажба на замена на делови за мали до средината на големината на брод приколки вклучувајќи приколка fenders, брод водичи, поцинкуван bracketry, гуми превозници, замена на тркалото на лежишта, гумени ролки, ролери шахти, U-завртки и други производи наменети за надградба и одржување на брод приколки.Во прилог на приколки и делови, ние дизајн и производство на пловењето и риболов производи од не ' рѓосувачки челик, разни легури, и композити.Ние исто така, производство квалитетот род носители, outrigger хардвер, стеги, загради, и навигација опрема.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата