.

.

Aoasur Замена 40V 6.0 Ах Литиум-јонска Батерија за Снег Џо 40V Снег Компресор и Сонцето Џо 40V Безжична iON Модели

Aoasur Замена 40V 6.0 Ах Литиум-јонска Батерија за Снег Џо 40V Снег Компресор и Сонцето Џо 40V Безжична iON

DEN 8616.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Батерија тип】 : Висок капацитет : 6000m Ah, напон : 40 V, литиум јонска батерија. 【Висок квалитет на батеријата】 : Замени Сонцето Џо 40 V батеријата.Тестиран од страна на производителот, на батеријата е врз основа на оригиналната големина, нема меморија ефект, и може да биде наполнета и испразнета на побарувачката, без губење на капацитетот. 【Компатибилен】 : во Согласност со FCC/CE/Ro HS безбедност тестирање стандарди.Батеријата е компатибилен со сите Снег Џо и Сонцето Џо 40 V безжична i ON модели. 【Надградба 6000m Ah капацитет】 : Надградба на 6000m Ah поголем капацитет на батеријата, со користење на високо-квалитетни батерии, долго-траен перформанси, трајни, и tools ќе изгледа новиот по се целосно наполнета.Интегрирани microchip може да се спречи преку-испуштање, преоптоварување и кратки-коло заштита. 【6 месеци гаранција】 : 30 дена наплата, 6 месеци гаранција!Контакт со нас : Ако имате било какви прашања, ве молиме кликнете на "Истрага" на нашиот storefront или кликнете "Контакт Продавачот" во "својата Цел" опција.Батеријата Карактеристики : .Висок квалитет на батеријата обезбедува поголем капацитет, повеќе брзо Полнење, повеќе трчање време.Интегрирани LED ниво на наполнетост на батеријата индикатор ти овозможува да се провери состојбата на батеријата.Ефективна контрола во секое време.Имајте мобилен систем за ладење дека hepls да се прошири на батеријата се кандидира време и циклус живот.Премиум Квалитет.Без мемориска ефекти,CE/FCC/ROHS уверение,направени со висок квалитет батеријата клетки на натпреварот за оригинални производи.Безбедност и Перформанси : .Обезбедува подолг рок пати во текот на оригиналниот 40 V Литиум-Јонска батерија.Без мемориска ефект и работи througout целиот циклус.Во согласност моќ, без исчезнува.Батеријата одржување : .Батеријата треба да се чуваат на ладно, суво и безбедна средина.Избегнувајте поставување на батеријата во близина на извори на топлина, со отворен пламен, запаливи и експлозивни гасови и течности.Ако не планирате да го користите батеријата за еден месец или повеќе, бидете сигурни да го отстраните батеријата пакет.Складирање време треба да се полнат најмалку 1-2 часа месечно, препорачливо е да ја полните тоа на 40% -60 %.Литиум-јон батерии празнење себе за време на складирање; запомни да ја наполните батериите пред употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата