.

.

Спирс 1435 Серија PVC Цевки Вклучите, Адаптер, Распоред 40, Сива, 3/4 Бодликава x NPT Женски

Спирс 1435 Серија PVC Цевки Вклучите, Адаптер, Распоред 40, Сива, 3/4 Бодликава x NPT Женски

DEN 168.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Адаптер за поврзување на цевки и фитинзи на различни видови.Фитинг поврзува со распоред 40 PE цевка на едниот крај и има NPT женски конектор на други.ПВЦ за сила и отпорност на реакции со киселини, бензинот, алкохолот и јаглеводороди.Бодликава фитинг создава цврста печат на флексибилна цевка кога се користи со црево стегач (се продава одделно).Ги исполнува ASTM D 2609 стандарди за пластична вметнете фитинзи и заверена од NSF за употреба со вода за пиење.На Спирс 1435 серија цевки вклучите се изработени од сива polyvinyl хлорид (ПВЦ) пластика и се поврзува распоред 40 polyethelene (ЈП) цевка за да навој цевка во согласност со Националните Цевка Нишка (NPT) стандард.Овој адаптер има бодликава монтирање на едниот крај да се создаде цврста печат на флексибилни PE цевка кога се користи со црево стегач (се продава одделно) и женски NPT конектор на другиот крај се поврзува со навој цевка.ПВЦ е отпорен на корозија, и има голема сила.Тоа се противи реакции со киселини, бензинот, алкохолот и јаглеводороди.Монтирање ги исполнува D 2609 стандарди поставени од страна на ASTM Меѓународни за пластична вметнете фитинзи за употреба со PE цевка, како и ASTM распоред 40 стандарди за дебелина на ѕид за поддршка на работен притисок до 140 psi.Тоа е заверена од NSF International за употреба со вода за пиење.Цевководни фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Спирс Производство произведува термопластични фитинзи и вентили за течност, потрошувачка, отпад, и да се пропустливи системи.Компанијата, основана во 1969 година и со седиште во Sylmar, CA, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата