.

.

Ivysport Маскирани Sweatshirt, Унисекс, Училиште Боја, Логото Наследство

Ivysport Маскирани Sweatshirt, Унисекс, Училиште Боја, Логото Наследство

DEN 1030.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

50% Памук, 50% Полиестер.Машина За Миење.УДОБНО И МЕКА – Ова Ivysport Универзитет на Аризона мажите и жените долг ракав crewneck пот кошула изгледа одлично и да се чувствува пријатно.Овој Универзитет на Аризона логото печатени качулка е направен од удобно 50% памук и 50% полиестер мешавина нуди на студентите и дипломираните најсвеж Wildcats облека, стока и грабеж совршен за tailgating на враќањето дома игра ден, родителите викенд или за секојдневна облека.НАПРАВЕНИ ВО САД – Нашето Наследство дух носат и стока, исклучиво е дизајнирана и отпечатена за Wildcats фанови, студентите и дипломците во НАС, додека во високо-квалитетна облека се увезени.ЖИВ ТРАЈНИ ГРАФИКА - екранот печатени Универзитет на Аризона име нема да избледи со текот на времето и Вилбур и Wilma Дивите име е видливо silkscreened во традиционални, класик и официјално писмо блок фонт на овој удобен памук екипажот вратот кошула која одговара на мажите и жените.Ве молиме погледнете унисекс големина на табелата.Жените треба да се разгледа нарачување една големина надолу. 100% ГАРАНЦИЈА за квалитет : Ние стоиме зад секој облека што се продава и нуди 100% Гаранција за квалитет.Ние им служи на студентите, фанови, и алумни со mens облека и женска облека кои се страстни за нивните алма матер.Ние гарантираме дека ќе љубов вашата кошула, руно или sweatshirt или ние ќе го замениме или враќање вас веднаш.АВТЕНТИЧЕН, ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАНИ : Овој официјален т-маица е произведен и официјално лиценцирани со Нова Агенда.Логоа и бои се одобрени, лиценциран и изработени од најквалитетни материјали.Секоја кошула доаѓа со официјално лиценцирани ознака обезбедување не фалсификувани дизајни или бои.Прикажи ги исклучите вашиот колеџ гордост, со оваа фан маскирани sweatshirt!.Инспириран од традиционалните и класичната колегиум облека на Америка најдобрите универзитети, Ivysport и нашиот нов бренд Barnesmith биле биле трговците на мало на премија, службен колеџ облека за речиси 30 години, официјално лиценцирани од страна на нашите партнери или на нашите сопствени брендови.Нашата компанија го слави диск за извонредност во академици и атлетика од страна на студентите, поранешните и идните дипломци од елитните образовни институции.Наследството качулка стана омилен во гардероба на супер навивачи, колеџ студентите, и на идните дипломци во светот.Оваа машина се перат премиум маскирани руно sweatshirt е совршен подарок за мажите и жените.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата