.

.

Власта да Престане K2046 Задните Z23 Карбонски Влакна накладките со Drilled & Дупчиња Кочница Rotors Комплет

Власта да Престане K2046 Задните Z23 Карбонски Влакна накладките со Drilled & Дупчиња Кочница Rotors Комплет

DEN 3023.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Власта да Престане Јаглерод-влакна керамички соединенија значително го подобрува сопирање на перформансите наспроти традиционалната керамика накладките.Ниска прашина сопирање валидирани преку on-возило 3rd партија тестови во Лос Анџелес, кои покажуваат во просек за 30% помалку прашина наспроти OE.Двоен слој висока темп rubberized shims insulate бучава за речиси нечујно сопирање.Drilled & Дупчиња перформанси rotors за максимално ладење.Тие се цинк позлатен за максимална заштита од ' рѓа.Кочница роторот, pad & хардвер конструиран за да работат заедно за да се зголеми запирање на моќ, подобрување на издржливост & елиминира прашина.Власта да Престане Z23 Еволуција Спорт Кочница Надградба Комплет тоа го прави јасно и едноставно да се зголеми сопирање моќта на вашиот дневно-возачот.Оваа Власт Стоп за полнење е конструиран за да се обезбеди ниска прашина & бучава-бесплатна надградба преку вашиот парк кочница систем.Моќта Запре Z23 кочница надградба комплет тоа го прави јасно и едноставно да ја заврши својата кочница работа страна, вклучувајќи се што ви треба : совршено одговараше drilled & дупчиња rotors, Z23 Еволуција Спорт јаглерод-керамички влакна накладките, надгради и хардвер, и високи перформанси лубрикант.Ниско-прашина керамички формула накладките се засили со јаглерод влакна за да се зајакне соединение.Тие се прашина слободни, бучава-бесплатно, и да ви дадат зголемување на сопирање моќ без да се жртвува секојдневниот управливост.На rotors се фрлија користење на најдобрите G3000 металургија со строги OE tolerances - што ги прави совршен, топ-за надградба, без потреба да се прават било какви промени.Прецизност вежба дупки овозможи максимална роторот ладење.Ова задржува вашата сопирачки температури надолу за време на екстремни услови на работење.Заоблени слотови помогне да ја избрише секоја солза од секое гас или остатоци - одржување на јасна контакт печ на роторот површината за безбедно, непречено сопирање.Сребро Цинк Dichromate позлата се применува на сите drilled & дупчиња rotors, тие не само што изгледаат одлично зад вашиот тркала, но да се помогне да се спречи рѓа & корозија.Добиете вашата Моќ да Престане е Z23 Еволуција Спорт кочница за полнење и да уживате во подобро, бучава слободни сопирање без непријатни кочница прашина!Моќ Стоп 1-Кликнете Кочница Колекции вклучува комплетен сет на крстот-drilled и дупчиња rotors и високи перформанси Еволуција Спорт Карбонски Влакна/Керамички влошки.Ние направете го тоа едноставно со појавување на влошки и rotors за голема кочница чувствуваат без големите цената.Ако ви треба брзо, лесно и прифатлива решение за подобро сопирање, тогаш треба Власта да Престане 1-Кликнете Кочница за Полнење.Немојте само да се запре..Власта Да Престане.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата