.

.

EZwaste Замена на Цевка Фитинзи, 1/8 OD Фитинг Пак, 30/Пакет

EZwaste Замена на Цевка Фитинзи, 1/8 OD Фитинг Пак, 30/Пакет

DEN 2413.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нут Материјал : Delrin.Ferrule Материјал : ETFE.Висина 0.87" (22mm).На 1/8" OD Цевка Фитинзи Пакет е замена фитинзи за EZwaste Растворувач Отпад Систем фитинзи.Тоа вклучува и 30 Машки-орев, фитинзи и 30 Ferrule фитинзи за 1/8" OD Цевки.Овие цевка фитинзи безбедна отпад цевки carboy обезбедување на затворениот систем е неопходно за да се спречи spills.Цевка фитинзи безбедна отпад цевки carboy обезбедување на затворен систем кој спречува vapors избега.Компатибилен со нашите EZGrip HDPE Carboy, ОН/ТОЧКА HDPE Контејнер, и Тешки HDPE Шишиња.Versa Cap, Капа и Адаптер технологија, ја елиминира потребата да се отстрани цевки од отворен капа за да инсталирате затворени капа.Нема извртување на цевки при вадење на капа од сад.Нашите EZWaste Системи се дизајнирани и произведени во САД користење на ISO 9001 и ISO 13485 квалитет системи.Сите алатки вградени, производ обработка и пластични калапи се прави во САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата