.

.

Сокол Лет за Екстремни Итни LED Светло Бар 63 во Забавува Камион светлина бар STOP & ПРЕТВОРИ ФУНКЦИЈА (Жолто/Бела)

Сокол Лет за Екстремни Итни LED Светло Бар 63 во Забавува Камион светлина бар STOP & ПРЕТВОРИ ФУНКЦИЈА (Жолто/Бела)

DEN 15598.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Генерација ТРИ вати TIR LED технологија 15 Избор Флеш Модели Напон : 12 VDC Себе содржи внатрешни flasher - Способност за контрола на предните и задните одделно.Способност за контрола на предните и задните одделно-Напон : 12 VDC -Себе содржи внатрешни flasher. 2 Задна Кочница/Претвори светла на задната страна од lightbar - Вклучува 12 стапки на кабелот 6 switch кутија - Вклучува олук загради за монтажа.ДВОЈНА БОЈА УЛИЧКИ & TAKEDOWNS (1 БОЈА Е БАР БОЈА, ФЛИП ПРЕКИНУВАЧ И ОДИ МИРНО БЕЛА).U.S.Патент Бр.D744,694 - 3 година производителот дефект гаранција - Големина: 63in L x 12in W x 3во H. Генерација 4 ТРИ вати TIR LED технологија - Способност за контрола на предните и задните одделно. 15 различни флеш модели - Двојно-layer алуминиум легура одбор.Бела земе падови и Изградена во стрелка стап - Вклучува 12 стапки на кабел за да се префрлите кутија - Вклучува 10 switch кутија - Вклучува олук загради за монтажа.Големина : 63in L x 12in W x 3во H. ДВОЈНА БОЈА УЛИЧКИ & TAKEDOWNS (1 БОЈА Е БАР БОЈА, ФЛИП ПРЕКИНУВАЧ И ОДИ МИРНО БЕЛА). 2 Задна Кочница/Претвори светла на задната страна од lightbar/ Генерација ТРИ вати TIR LED технологија/ 15 Избор Флеш Модели.Led Equipped специјализира во сите полициски светла, оган светла, итни светла, светла за предупредување, полицијата LED светлата за предупредување за возила, изградба светла, изградба на возилото, strobe колекции, стакло светла, LED палубата и цртичка светла, LED скара светла, и изградба beacons.Сите на нашите LED производи функција моќен до направите датум Генерација LED осветлување, совршен за вашата полицијата, пожар, градежништво, или ЕМС возило!Led Equipped се фокусира на мисија да се врши бизнис тоа му треба одговорен однос и со интегритет, обезбедуваат моќна производи од највисок квалитет, како и да се направат голем клиент односи и доверба со нашите costumers.Како провајдер на итни возило осветлување, ние вредност на чесност, професионализам и стручност присутни во нашата база на клиенти.Ние се надеваме да се обезбеди сите наши клиенти со највисок квалитет на итни возило осветлување, вклучително и полицијата светла, оган камион lightbars, изградба beacons, стакло светла, LED осветлување, strobe lightbars, ПРЕДВОДЕНА палубата и цртичка барови, ПРЕДВОДЕНА решетката единици, звучници и сирени, и strobe колекции.Имаме неверојатен и изобилство каталог на светлината барови, Мини светлина барови, Ентериер/Масна Врвот Lightbars, Цртичка Светла, LED Кријат Далеку, Светлина Глави и многу повеќе предмети.Бар трепка боја избран кога сте го купиле, кога е активирано на улички и takedowns оди мирно бела.Plug and Play систем што го прави лесно да се инсталира.Нозете се во можност да слајд во и надвор со цел да се приспособат на подобро да се инсталира.Без дупчење е потребно, лесно можете да го користите олук планината да се држат на возилото.

Кон својствата

12 Volt / 6.50 amps at peak. The dimensions are length 63 inches x width 12 inches x height 4 inches (including mounting).All magnet mount items should not be used at a speed of over 65 mph or on vehicles with an aluminum body. Dual Color Alleys and Takedowns Bar flashes the color chosen when purchased, when activated the alleys and takedowns go steady white Controller included Plug and Play system making it easy to install Mounting Made easy Legs are able to slide in and out in order to accommodate better installs Gutter Mounts Included No drilling required, you can easily use the gutter mount to cling onto the vehicle Read more :
Најдобри предлози во категоријата