.

.

Corning 70581-2L Pyrex Vista Класа Б Волуметриски Колба со Полиетилен Snap-Капа, 2000 mL Капацитет (Пакување од 4)

Corning 70581-2L Pyrex Vista Класа Б Волуметриски Колба со Полиетилен Snap-Капа, 2000 mL Капацитет (Пакување

DEN 5695.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Овие 2000 Ml pyrex Vista колби се наменети.Со Полиетилен snap-капа.Обликот на телото и ѕидот се исти како и редовните колби.Овие 2000 Ml Pyrex Vista колби се дизајнирани за употреба од страна на потрошувачи кои не се бара прецизност и точност на нашата Класа капацитет колби.Обликот на телото и ѕидот се исти како и редовните колби, но се прикажат големи Сини означување на место и ознака "Pyrex Vista" единствени да го Pyrex Vista линија.Капацитет tolerances се два пати оние наведени за Класа волуметриски опрема.Дипломирањето линија е остар и постојан; големи Сини блок писма направи натписи лесно да се чита.Тешки necks се tooled за да нема. 2000 полиетилен snap-капи.За замена на snap-капи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата