.

.

Пескарење Sandpaper Сунѓерот Четка 70100mm Правоаголна ЕВА Тешко Сунѓерот Интерфејс Подлога Шок-апсорбирање на Подлога што се Користи За Брусење Машина Лагер Мелење Алат?

Пескарење Sandpaper Сунѓерот Четка 70100mm Правоаголна ЕВА Тешко Сунѓерот Интерфејс Подлога Шок-апсорбирање

DEN 641.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : Висока густина сунѓерот се користи како база материјал, со одлична еластичност, силна пластичност и не е лесно да се солза. ,Подобрување на ефикасноста на работата. 1) да Обезбеди одредени бафер сила и намалување на вибрации за да се подобри полирање ефект. 2) Додадете поддршка на диск подлога за подобрување на абразивни сечење и построги раб-мелење. 3) Лесно се вклопуваат помеѓу песок диск и поддршка подлога за брза замена.Има широк спектар на значења, како што се дрво, камен, лакирани и огледало заврши, како што се sandpaper за светлата полирање.Широко се користи во различни комплексни површината корозија и случаен пат, пескарење машини за метални и неметални материјали.Име на производ : Висока густина ЕВА тешко сунѓерот интерфејс pad Size : 70 * 100mm, вкупната дебелина 12mm, сунѓерот дебелина 10mmusage : 1) да Обезбеди одредени бафер сила и намалување на вибрации за да се подобри полирање ефект.2) Додадете поддршка на диск подлога за подобрување на абразивни сечење и построги работ grinding3) Лесно се вклопуваат помеѓу песок диск и поддршка подлога за брз replacement Package содржи : 1pc интерфејс подлога.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата