.

.

WonderPana FreeArc 66 Essentials CPL и GND 0.9 ТОЈ Полнење Компатибилен со Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа

WonderPana FreeArc 66 Essentials CPL и GND 0.9 ТОЈ Полнење Компатибилен со Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа

DEN 10099.92

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Сопствен филтер држач за Сигма 14mm f/2.8 ЕКС HSM RF Леќа; Светлина и запечатени, спречува одблесокот внатре филтер држач – 145mm широк дизајн намалува vignetting.Изработени од алуминиум-легура со корозија-отпорни слој за издржливост; Одржува ниска тежина за намален стрес на леќа.Филтри се Вклучени : Fotodiox 145mm кружни поларизирана филтер (CPL) круг филтер - лесни оптичко стакло филтер со елоксирани прстен; 6.6x8.5in 0.9 Тешко Работ (GND8, 3-Стоп) правоаголни филтер – CR39 изградба.Целиот setup ротира 360°, контроли хоризонтот линија за Fotodiox плоштадот GND; Безбедно придава на објективот, што ако дел од дизајн, додава стилски профил за вашата конфигурација.Ограничен 2-годишно производителот гаранција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата