.

.

И 5х5.5 Hubcentric Тркала Изолација за 2012 2013 2014 2015 2017 2018 Рам 1500, Од 1,5 Инчен 5x139.7 Тркала Адаптери со 14x1.5 Studs & 77.8 мм, Сина

И 5х5.5 Hubcentric Тркала Изолација за 2012 2013 2014 2015 2017 2018 Рам 1500, Од 1,5 Инчен 5x139.7 Тркала

DEN 532.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

5х5.5 Тркала Изолација Спец : 4 ПАРЧИЊА од 1,5 инчен Дебелина, 5х5.5 инчен (5x139.7mm) Возило Топ Модел, 5х5.5 инчен (5x139.7mm) Тркало топ модел, 77.8 mm Центар Понесе, 14 X1.5 Навој Studs, Боја : Сина.ПАКЕТ INCLYDES : 4pcs тркала изолација (од 1,5 инчен по единица), Бидејќи на проблемот на распакување, ако добиете само 2 парчиња, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе reissue еден сет за вас. 5x139.7mm Тркала Адаптери За Fitment : компатибилен со 2012-2018 Рам 1500. ПРИДОБИВКИ : CNC автоматска обработка обезбеди висока точност и стабилност,6061-T6 алуминиум фалсификувани alloymaterial,со Висок квалитет пре-инсталиран топлина третираат 12.9 одделение studs.Дел број : EO30917. Одговара тип : Возило се Специфични. 5х5.5 Тркала Изолација Спецификација : Дебелина : 1.5 x/77.8 mm Боја : Блу Пакет : 4pcs hubcentric тркала изолација (од 1,5 инчен по единица) Забелешки : Една боја кутија вклучува 2 тркала изолација,1 прирачник за корисникот Compatiblewith : 20122013 Рам 1500 (Само за 14x1.5 Studs) 20142018 Рам 1500 Забелешка : Никогаш не се измени тркала spacer/адаптер Никогаш не се отстрани фабрички инсталирана studs на тркала spacer/адаптер Никогаш не користете влијание клуч за тркала spacer/адаптер за инсталација не оџакот повеќе spacer/адаптер на едно тркало Внимателно следете ги нашите инструкции за инсталација вклучени на овој пакет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата