.

.

Груба Земја 4x136/137mm да 4x156mm Тркала Адаптери за Хонда/Да-Сум -10096

Груба Земја 4x136/137mm да 4x156mm Тркала Адаптери за Хонда/Да-Сум -10096

DEN 1438.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се конвертира 4x136/137mm топ моделот да 4x156mm.Им овозможува на способноста да се кандидира Поларис UTV тркала на Хонда UTV или Може да-сум UTV.Простори воланот 1" дозволувајќи им на користење на пошироките гуми.Се продаваат во парови.Груба Земјата нови UTV Тркала Адаптер ќе се револуционизира начинот на кој ќе се тркалаат.Оваа едноставна адаптер им овозможува да извршите Поларис тркала на вашиот Хонда или било кој Може да-Сум за и 4x136mm или 4x137mm топ моделот.Зошто се ограничи себе си?Ова прилагодување spacer retrofits вашиот постоечки 4x136mm или 4x137mm топ модел на 4x156mm топ модел, дозволувајќи ви можноста да се кандидира Поларис тркала на вашиот UTV.Оваа топ-на адаптер, исто така делува како 1-инчен тркала spacer, овозможувајќи користење на поширока гума на акции тркала и давање на вашето возило агресивниот изглед.Направени од 6061-T6 Алуминиум, овие тркала изолација се отпорни на корозија и подготвени да го издржат елементи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата