.

.

Голема Магија Пракса Copybooks за Деца, 4Packs Потона Обновливи Магија Мастило Ракопис Читанки децата на предучилишна возраст, Печати ја целата Книга Комбинација Сет со А?

Голема Магија Пракса Copybooks за Деца, 4Packs Потона Обновливи Магија Мастило Ракопис Читанки децата на предучилишна

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Пакет се вклучени】Вклучуваат 4 Пакети на Магијата Пракса Copybook Сет : 1 Азбука Книга+1 Математика Книга+1 Број Книга+1 Цртање Книга, плус 2 Цртан филм пенкала + 10 refills + 2 пенкало држи сида, како и 2 Сензорни Цевка Играчки. 【Лесно да се вежба Пишување Мускулите Ракопис Вештини】На copybooks дизајниран со 3-димензионални жлебови дефиниција, тоа е погодно за деца за контрола на пишување и нивната употреба молив да следи патеки и да се подготви различни форми.И во Текот на овие повтори практиката активности, момчињата и девојчињата може да се изгради нивната фината моторика вештини, да се вклучат нивните умови, зајакнување на нивните читање и пишување со разбирање вештини, обука и око-рака координација. 【Магичен Обновливи Функција им Овозможи на Повторува Праксата】 : појавување рефил користи магија мастило, на ракопис автоматски ќе исчезнат во 30 минути, па деца може да се постојано се вежбаат вештини на пишување на англиски јазик со магија тетратка, 2 парчиња пен носителот , 2 парчиња пенкало случај и 10pcs refills .Така што вашите деца можат да уживаат во убава англиски ракопис вештини. 【Висок квалитет и 100% Безбедно Материјал】магијата calligraphy хартијата е дебела, силни и издржливи, не е лесно да дупка со и не е лесно да дамка; на пен носителот е направен од силикон, која е 100% безбедни за децата; печати е јасна и чиста; тоа е навистина удобно и одлична за Calligraphic Буква за Пишување. 【Одличен Подарок за Деца】Нашите магија обновливи calligraphy copybook собата е совршен подарок за вашите деца на возраст од 3-7 години.Тоа е погоден за сите видови на празник подароци, како што се Божик, Нова Година, за роденден.Стави магијата пракса copybook во рацете на вашето дете, и сведоци на неговата(нејзината) очите и блеснаа со.Големина : L-9.85 Инчен * 6.9 Инч.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата