.

.

Kawaii Механички Молив со Молив Зафат за Непречено и Темно Пишување, Ракопис Држење Корекција Пишување Сида за Деца Деца децата на предучилишна возраст Почетник, Дојд

Kawaii Механички Молив со Молив Зафат за Непречено и Темно Пишување, Ракопис Држење Корекција Пишување Сида

DEN 311.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Механички Молив : Буци но светлината молив, лесен за контрола и пишување, соодветна големина и тежина за деца' рака, мора да ги имате за раните години.Позиционирање & Правилна Контрола : во Прилог на силиконски молив зафат за удобно да пишувате и да се ослободи од обичен молив мрежи, голема помош за рака позиционирање кога пишувате во секојдневна употреба.Посебен механички молив да се поттикне пишување.Молив со голема иновативен дизајн за да се земе болка на почетокот learing пишување.Голема Ергономски Дизајн : Ако вашите деца се борат со грчевито држејќи се за молив правилно и пишување, вие не може да го пропушти нашите механички молив.Ова е добар компромис меѓу конвенционалната механички моливи.Комбинација од механички молив и молив зафат.Екстра-дебелина 2mm доведе го прави безбеден за децата кои притиснете го копчето за води многу тешко за хартија додека пишувате.Пакет : 1 x механички молив, 1 x гумичка, 1 x молив острилка, 10 x 2mm ПОЛУПАНСИОН.Пакет. 1 x Механички молив. 1 x Гумичка. 1 x Молив острилка. 10 x 2mm ПОЛУПАНСИОН.Забелешка : боја на острилка и гумичка ќе бидат испратени по случаен избор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата