.

.

3Pcs Стакло Сечење Алатки за Полнење,Плочи Стакло Сечење Клешти & Стаклено Шише Машина Масло се Хранат Стакло Алатка за Сечење со Масло Dropper,Масло на Стакло Машина за ?

3Pcs Стакло Сечење Алатки за Полнење,Плочи Стакло Сечење Клешти & Стаклено Шише Машина Масло се Хранат Стакло

DEN 335.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Стакло Сечење Клешти】- Висок квалитет стакло сечење клешти, Мулти користат за стакло, огледала и плочи за сечење.Вграден прекинувач бар обезбедува совршен намали.Лесно да се постигне и намалување на стаклена плочка, ја прави работата брзо и лесно, Светлина притисок за чистење на стаклото се скрши. 【Стакло Сечење Машина】- Голем Капацитет На Сечење.Карбид волфрам легура се справи со стакло машина алатка е добра цврстина.Со здрав метал топката на врвот, силна и носат-отпорни, мазна површина, стакло сечење pen може да се користи за да се намали 3-18 mm рамно стакло. 【Само-подмачкување】-Заменливи и 360 степени rotatable стакло машина главата со внатрешна нафта резервоарот.Стаклото машина само-подмачкување, кога притисокот е автоматски масло доза систем што ги држи воланот подмачкано секој пат кога ќе се сече, се направи со сечење на главата поблаги и поостри. 【Удобно да Зафат】-мек, гума обложена се справи со костец на стакло nippers ви даде најдобри контрола спречи лизга додека во употреба со тешки акција пролет.Метална рачка на Карбид стакло машина воланот е лесно да се одржи и го намалува зглоб замор. 【Лесно да се Носат & Задоволат Различните Потреби】-дизајн на светло и компактен значи дека обработка на стакло е лесно да се носат.Стаклото машина е погоден за сечење стакло, мозаици, огледала, итн.Таа е идеална алатка за сите сечење работни места на работа и дома. 3 Pcs Стакло Машина Алатка во Собата, Мозаик Алатки во Собата, Стакло Сечење Алатки за Полнење, Плочи Стакло Сечење Клешти &Професионални Стаклено Шише Машина Масло се Хранат Стакло Алатка за Сечење со Масло Dropper, Масло на Стакло Машина за Полнење за Огледало Плочка за Стакло & Керамички Сечење и Брусење Стакло Сечење Алатки за Полнење-Функција : 【Силна & Здрав】Карбид стакло машина тркала, од не ' рѓосувачки челик оска главата, голема цврстина, остар сечење и неспокојот сечење, идеален за намали работата на подови, ѕидови, мозаици и повеќе. 【Стакло Плочки Nippers】остри, карбид тркала може лесно да се постигне и намалување на стаклена плочка,е совршено дизајниран за кроење на мали стаклени плочки. 【Она што Ќе Добиете за】Во овој комплет, ќе добиете 1 Pcs Стакло Сечење Клешти & 1 Pcs Стакло Сечење Машина & 1 масло dripper. 【За различни цели】Ова стакло машина може да се примени на стакло, дијаманти и минерали, што всушност е идеален инструмент за домаќинство и купот на употреба.Спецификација Клешти : Материјал : 50#челик Големина : 20.5 cm Стакло машина : Материјал : Алуминиум позлата Големина : 17.5 cm Боја : златна Сечење дебелина : 3 - 18 мм Како да се Користи 1. Користете рамно парче од дрво за да стакло менгеме на рамна површина. 2. Употреба на дрво за да направи прави агли и со намалување на notched дел на оваа алатка. 3. Резултат решително и одлучно, не мислам дека ќе се темелни и повторно да го освојат.Овој само што ќе се произведуваат нерамни рабови. 4. Користете го клипот дел на оваа алатка, тоа ќе џем стакло.Топло Совет 1.Препорачливо е да се носат сигурност заштита како ракавици за време на работа. 2.Рачни сечење притисок не смее да биде премногу тешки или премногу светлина.Пакет Листа : 1 x Стакло Сечење Клешти 1 x Стакло Машина 1 x Масло Dropper.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата