.

.

Toddmomy 20Pcs Молив Костец со Силиконска Деца Молив Носителот Молив Grippers Пишување Помош Зафат Тренер за Деца Држење Корекција Алатка (Случаен Боја)

Toddmomy 20Pcs Молив Костец со Силиконска Деца Молив Носителот Молив Grippers Пишување Помош Зафат Тренер за

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✏️【Силикони Молив Костец】✏️ - Вклучувајќи ги и 20 парчиња молив костец, овие пенкало носители се испраќаат во различни бои, светли и живописни, може да се користи со моливи од различни бои, и да се привлечат децата внимание. ✏️【Молив Grippers】✏️ - Овие молив костец може да им даде поголема контрола и да ја намали рака замор и зголемување на комфорот.Нежно ставајте ги прстите во соодветна позиција за да сфатат, и да ги поттикне вашите прсти да биде во соодветен и удобна положба. ✏️【Деца Пишување Молив Носителот】✏️ - Нашите молив носителот може да им помогне на правилна положба на телото, зголемување на удобност и да се намали стресот.Тоа може да се посветам на децата интерес во ракопис и да се намали нивната стрес и анксиозност. ✏️【Пенкало Обука Зафат】✏️ - Одговара за моливи, пенкала, боички многу цртање и пишување алатки.Погоден за стандардна големина моливи и пенкала, погоден за на училиште или канцеларија, лесен за употреба. ✏️【Премиум Материјалот】✏️ - Направен од високо-квалитет со силиконска материјал, не е лесно да се оштети, се деформира и згаснат, трајни производи за долготрајна употреба, не-токсични, без мирис, безопасни, удобно да го користите.Description The Crossover Контрола ја подобрува деца ракопис помагајќи да им даде поголема контрола и да ја намали рака замор и зголемување на комфорот.Пишување со Crossover Зафат е лесен и природни.Други цврсти, потешко костец може да предизвика рака болка и обесхрабри пракса.Единствена desighed зафат ќе ги покрие палецот и покажувачот на прстот нежно и задржете ги во соодветна позиција за грчевито држејќи се за.Карактеристики - Боја : Случајни Боја.- Материјал : Силикон.- Една големина одговара на повеќето.- Висок квалитет за издржливи и долготрајни употреба.- Меки силиконски за удобно грчевито држејќи се за.Голем за двете Righties Lefties.- Даде поголема контрола и да ја намали рака замор и зголемување на комфорот.Нежно места прсти во соодветна позиција за грчевито држејќи.- Одговара за моливи, пенкала, боички многу цртање и пишување алатки.Пакет Including20 * Силикони Пенкало Gripper Пишување Обука Уред Crossover Пишување Помош за Деца-Деца на Домашна Цртање (Случаен Боја).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата