.

.

X-DREE 24VDC NC 2 Позиција 2 Начин RC1/4 Нишка Неутрален Медиум Електромагнетниот Воздух Селектор Вентил 2P025-08(24 vDC NC 2 Позиција 2 vie RC1 / 4' 'Filettatura neutra медиуми valvola selettrice аријата sol

X-DREE 24VDC NC 2 Позиција 2 Начин RC1/4 Нишка Неутрален Медиум Електромагнетниот Воздух Селектор Вентил 2P025-08(24

DEN 1576.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име на производ : Електромагнетниот Воздушен Вентил;Модел : 2 P025-08;Материјал : Пластични,Метални.Боја : Сребрена на Ѕвонење,Црна;Тип : NC;Оценка Напон : DC24 V.Број на позицијата : 2 Позиција 2 Начин;Притисок : 5-8kgf/cm;Конец Големина : RC1/8".Кабел Должина : 40cm/15.74";Големината на Телото : 6.4 x 4.1 x 2.1 cm/2.51"x1.61"x0.82"(L*W*H)(Lunghezza cavo : 40 cm / 15.74' '; Dimensioni : 6.4 x 4.1 x 2.1 cm / 2.51' 'x1.61' 'x0.82' '(L * W * H).Работниот Медиум : Воздух,Вода,Масло;Тежина : 112g(Mezzo di lavoro : ; Peso : 112g. 24 VDC NC 2 Позиција 2 Начин RC1/4" Нишка Неутрален Медиум Електромагнетниот Воздух Селектор Вентил 2 P025-08 Descriptions : Електромагнетниот вентил е еден вид на индустриска опрема контролирана од страна на електромагнетни,широко се користи во прилагодување насока на медиумите, протокот, брзината и други параметри во индустриски систем за контрола.Електромагнетниот вентили за контрола на медиум преку ефектот на електромагнетните, главната контрола на владата е реле контролирање.На овој начин, електромагнетниот вентил може да се комбинираат со различни кола за да се постигне контрола што се очекуваше,meanwhilethe контролирање на точноста и флексибилност може да биде обезбедена.Pakage Содржина : 1 x Електромагнетниот Воздушен Вентил Опис во Spanish24 v DC NC 2 Позиција 2 vie RC1 / 4' 'Filettatura neutra медиуми valvola selettrice аријата solenoide 2 P025-08 Nome prodotto : elettrovalvola D-e-ll'aria, modello : 2 P025-08, materiale : plastica, metallo Colore : Сребрен Тон, Црна; Tipo : NC; Tensione nominale : DC24 v Position Број : 2 Позиција 2 Начин; Pressione : 5-8kgf / cm; Dimensioni filettatura : RC1 / 8' 'Lunghezza cavo : 40 cm / 15.74' '; Dimensioni : 6.4 x 4.1 x 2.1 cm / 2.51' 'x1.61' 'x0.82' '(L * W * H) Mezzo di lavoro : ; Peso : 112g.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата