.

.

Вокер Издувните Стандардот ЕПА 15678 Директно Одговара Каталитички Конвертор

Вокер Издувните Стандардот ЕПА 15678 Директно Одговара Каталитички Конвертор

DEN 6798.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на пре-OBD возила, 1995 и постари.Не правниот за продажба или користење во CA.Правна во ЊУЈОРК и МЕНЕ и на сите пред-OBD возила само.Консултирајте се со вашиот државата резервни конвертор прописи за детали.ДИРЕКТЕН-ОДГОВАРА ДИЗАЈН Директно одговара на болт-замена на решение со OE-стил закачалки, загради, routings и топлина штитови за лесна инсталација дека не ќе има потреба од специјализирана изработка и/или заварување.СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Карактеристики дебели OE-стил прирабници, закачалки и загради за сила и издржливост.OE-СТИЛ на ДИЗАЈН Карактеристики aluminized топлина штитови кога првично опремени, да одговара OE дизајн, заштита на подвозјето од топлина создадена од страна на конвертор.Дизајниран за да обезбеди потребните намалување на tailpipe емисиите и да ги задоволи ЕПА емисии барања со увери согласност, Walker® Standard® direct-одговара каталитички конвертори се достапни за пред-OBD (1995 и постари) возила.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата