.

.

2 Парчиња Круг Telescoping Инспекција Огледала 2.25 Инчен Дијаметар Кружни Инспекција Огледало Прилагодливи Флексибилни Инспекција Огледало 360 Вртливата се Прошири Алат?

2 Парчиња Круг Telescoping Инспекција Огледала 2.25 Инчен Дијаметар Кружни Инспекција Огледало Прилагодливи

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Она што ќе добиете : ќе добиете 2 парчиња на telescoping прилагодливи правоаголна огледала, секој огледало со дијаметар мерки 2.25 инчен/ 5.7 cm, која е пренослив во големина и лесно да се носат кога се работи, количината, исто така, е доволно за да можете да ја користите во секојдневниот живот.Издржливи да го користите : овие telescoping инспекција огледала се направени од не ' рѓосувачки челик, кои се издржливи, сигурен и здрав, мазна за да се држат со раце, не е лесно да падне при користење; Удобно текстура зафат дизајн го задржува справи со безбедни дури и во влажни или мрсна раце.Внимателен дизајн : на telescoping инспекција огледала се практични алатки за toolmakers, инспектори и механика; На растеглив растојание меѓу 29.4 инчен/ 74.5 cm да 9.5 инчен/ 24 cm, сите-агол топката заеднички дизајн може да се одржи огледало цврсто за 360 степени гледање.Практични подароци : овие прилагодливи продолжување огледала може да се примени во машина за работа и едноставен home апликација, исто така погоден за што служи како подароци за вашите пријатели, членови на семејството или машина работници, тие се исклучителна и практични.Широко се применува : овие telescoping флексибилни инспекција огледала се идеални за toolmakers, machinists, инспектори и механика да се применуваат во работата, кои се доволно за да се задоволат различните потреби во работата и да се подобри ефикасноста на работата, исто така погоден за домашна употреба кога ќе се поправи машини од страна на себе си.Внимателен дизајн : флексибилен огледала за 360 степени гледање значи дека ќе може да ги видите деталите на машини со држење на справи, и дршката е не се лизга и лесно да се одржи.Применливи прилики : Овие telescoping прилагодливи круг огледала се убаво за toolmakers, инспектори и механика да се применуваат во работата, кои се доволно за да се задоволат различните потреби во работата.Тие се исто така погоден за домашна употреба кога ќе се поправи машини од страна на себе си.Спецификации : Дијаметар : прибл. 2.25 инчен/ 5.7 cm Extends да : 29.4 инчен/ 74.5 cm Collapse да : 9.5 инчен/ 24 cm Material : нерѓосувачки steel Color : како што е прикажано во picture Quantity : 2 парчиња Пакетот вклучува : 2 x Telescoping инспекција mirrors Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата